Укрзалізниця розраховує збільшити експортні перевезення через прикордонний перехід Ізов-Грубешів.

Сьогодні, 15 червня про завершення електрифікації дільниці Ковель-Ізов-Держкордон повідомили під час онлайн-наради УЗ із польськими перевізниками.

Очікується, що електрифікована дільниця дозволить збільшити пропускну здатність головного стика з Польщею та ключовим партнером з вантажних перевезень.  “Укрзалізниця” планує нарости передачу вантажних вагонів через прикордонний перехід Ізов-Грубешів (Польща).

Нині на Грубешів спрямовано понад 12,7 тисяч вагонів. Вагони очікують на прикордонному переході по 30-45 днів.

За проєктними даними, електрифікація ділянки Ковель-Ізов-Держкордон дозволить збільшити максимальну вагу вантажних поїздів з 4,6 тис. тонн до 5,5 тис. тонн, підвищити пропускну спроможність ділянки та скоротити терміни доставки вантажів, а ще – на 136,4 млн грн на рік зменшити експлуатаційні витрати залізниці.

Укрзалізниця розпочала електрифікацію ділянки “Ізов-Ковель” ще у 2019 році та планувала завершити у 2021 році.

Проте у серпні 2021 року лише приступила до активної фази реалізації проєкту – почалося встановлення опор контактної мережі на станції Устилуг, модернізація рейкових кіл, прокладання кабельних мереж на станції Люблинець-Волинський. У грудні 2021 року на дільниці почали монтувати контактний дріт. Станом на січень цього року Укрзалізниця електрифікувала 43 кілометри маршруту, а вже наприкінці лютого через військові дії роботи були заблокувані.

За місяць, у березні роботи з електрифікації залізничної ділянки Ковель-Ізов “Укрзалізниця” відновила  та планувала завершити до 1 червня.

ДОВІДКА

Дільниця Ковель — Ізов — Держкордон досі експлуатувалася на тепловозній тязі.
Основним вантажопотоком до другої фази російсько-української війни був експорт залізорудної сировини з підприємств Кривого Рога на металургійні підприємства Польщі. В умовах блокади морських портів України західні залізничні прикордонні переходи стали стратегічним напрямком для експорту зернових та низки інших вантажів.
Позначки: , , , , ,