Крадіжки харчових ресурсів з території незалежної суверенної держави є одним з проявів мародерства, – МЗС

Російські окупанти вилучають українське зерно та намагаються продати його на міжнародних ринках. Практично всі кораблі, які нині виходять із зерном з Севастополя, перевозять крадену українську продукцію, повідомляє Міністерство закордонних справ України. 
За інформацією уряду, окупанти вже викрали щонайменше 400–500 тис. т зерна на суму понад 100 млн доларів США.

МЗС України попередило країни-споживачі, що партії зерна, які продає РФ, можуть частково або повністю містити вкрадене зерно, здобуте в результаті мародерських дій російської окупаційної влади. Тож будь-яка країна, яка свідомо купує вкрадене зерно, є співучасником цього злочину, попередили у відомстві.

Крадіжки Росією українського зерна підтверджують як численні свідчення українських аграріїв, так і документальні докази:

  • Розпорядження так званої «мерії Бердянську» № 10-п від 07.05.2022 щодо вилучення пшениці та ячменю у приватної компанії.
  • Пресреліз Законодавчих Зборів Красноярського краю РФ № 379 (13593) від 27.04.2022 щодо рішення комітету у справах села та агропромислової політики провести експропріацію врожаю у фермерів Херсонської області, тимчасово окупованої збройними силами РФ. У документі голова комітету Владислав Зирянов також озвучив наміри російської влади розширити таку політику і на інші регіони України.
  • Пропозиції Міністерства сільського господарства Росії відкласти введення в дію федеральної державної інформаційної системи відстеження походження зерна та продуктів перероблення зерна на 1 рік.

Запровадження ФДІС «Зерно», розробленої російським «Центром Агроаналітики», мало на меті встановлення контролю за використанням харчових ресурсів на території РФ, але у зв’язку з воєнною агресією Росії проти України, вже розроблена система стала небажаною для РФ з огляду на необхідність обліку незаконно вивезеного зерна з території України.

МЗС вимагає від Росії припинити викрадення зерна, розблокувати українські порти, відновити свободу судноплавства та дозволити прохід торговельних суден.

Позначки: , , ,