Представники Укрзалізниці нещодавно провели зустріч з асоціацією “Укрцемент” та запропонували створити логістичні хаби для будвантажів та розпочати маршрутні відправки за зразком зернової логістики. Відгуки власників вантажу на озвучені ініціативи, зібрав ЦТС. Пропонуємо переглянути стислий конспект.

В цілому цементники підтримують ініціативи щодо поліпшення перевезень залізницею, але зазначають, що стосовно маршрутизації є маса додаткових питань. Зокрема, розвантажувальних центрів немає ні у “Укрзалізниці”, ні у приватників, і найближчим часом вони навряд чи з’являться. Але головна проблема в тому, що споживач цементу зараз не готовий до одночасного прийому 45-50 вагонів.

“Тому ми виходимо з сьогоднішньої реальної ситуації і будемо шукати варіанти вирішення. Але якщо навіть 10-20% ми зможемо перевозити за допомогою маршрутизації, це буде плюс для галузі і для всього ринку будівництва”, – відзначає Павло Качур, голова асоціації “Укрцемент”.

При цьому, за його словами, ціновий фактор тут грає не головну роль. Досвід з маршрутними відправками зерна довів, що такі перевезення вигідні переважно великим гравцям. У будівельній галузі виникне така ж ситуація. За словами Павла Качура, якщо хтось із дрібних і середніх споживачів увійде в кінцевий пул розподілу, то вони виграють. Якщо ні – то будуть мати те ж, що і весь 2019 рік – вагон цементу по території України йтиме 20-25 днів.

Директор із закупівель та розвитку ПСГ “Ковальська” Сергій Гончаренко говорить, що для їх компанії маршрутні відправки не є чимось новим. А стосовно створення хабів, то при наявних обставинах реалізація такого проєкту призведе до транспортного колапсу.

“Доставляти будівельні матеріали з великих залізничних станцій-хабів Одеси, Харкова, Львова, Києва до кінцевого споживача необхідно лише вантажними автомобілями, а це створить додаткове навантаження на транспортну інфраструктуру перерахованих міст. У більшості випадків промислові зони розташовані безпосередньо в місті, а кількість необхідних вантажів досягає десятків тисяч тонн на добу. Для перевезення такої кількості вантажів необхідно додатково залучити сотні вантажівок “, – відзначає він.

Крім того, державою розглядається законопроект, який передбачає обмеження руху вантажного транспорту у великих містах в години пік, що взагалі паралізує роботу цих компанії. На думку С. Гончаренка, проєкт, який пропонується, не передбачає конкретної логістичної моделі, це радше –  ініціатива, бачення або декларативне рішення УЗ.

Експерти вважають, що УЗ буде складно переконати компанії перебудувати свою логістику, яка не є маршрутної за своєю суттю.

Позначки: , , , ,