Законопроєкт про локалізацію потрібно доопрацювати
Прийнятий ВРУ у першому читанні законопроєкт про локалізацію в чинній редакції не відповідає деяким параметрам угоди про асоціацію України і Європейського союзу
“Досить жорстким для міжнародних партнерів”, вважає законопроєт, що вводить поняття локалізації у публічні закупівлі, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, повідомляє Інтерфакс Україна.
Позиція уряду полягає в тому, що мова не йтиме про жорстку локалізації, а лише про використання нецінових критеріїв в розмірі 30% при проведенні державних закупівель, які будуть давати якісь преференції для товарів, що мають складову українського виробництва.
У чинній редакції він не відповідає деяким параметрам угоди про асоціацію, тому уряд буде наполягати на тому, щоб ми відредагували редакцію спільно з депутатами так, щоб вона не порушувала наших міжнародних угод, і не тільки про асоціацію, – підкреслив Шмигаль.
Віктор Довгань, радник Міністра інфраструктури України, вважає, що за основу можна прийняти тендерні правила міжнародних інституцій:
Насправді вимоги до локалізації можна прописати не порушуючи Угоди СОТ і Угоду про асоціацію з ЄС, наприклад на базі тендерних правил ЄІБ/ЄБРР. Потрібно, щоб Мінекономіки та Комітет економічної політики ефективно попрацювали до другого читання…
Ігор Смелянський, голова правління АТ “Укрпошта”, також просить доробити законопроєкт:
Я особисто підтримую ідею допомогти розвинути вітчизняних виробників. Але будь ласка – зробіть закон збалансованим. Не ставте держкомпанії – які працюють в білу (без ФОПів), платять дивіденди, закуповують все через відкриті аукціони в заздалегідь програшне становище в порівнянні з приватними компаніями.
Інакше в наших вагонах і раніше розетки будуть над дверима і без USB зарядки, машини стояти під парканом, а вся «любов клієнтів» діставатися саме керівництву держкомпаній. Я також особисто готовий прийти на обговорення і поділитися нашим досвідом, щоб ці заходи стали можливими, а не односторонніми.
Нагадаємо, 21 липня у першому читанні ВРУ прийняла за основу законопроєкт, що унормовує локалізацію залізничної техніки.
Перед тим українські промисловці заявили, що розраховують локалізувати 50% виробництва електровозів, на постачання яких УЗ оголосила конкурс, вказавши стартову локалізацію 15%.