Укрзалізниця та PKP Cargo обговорили можливість організації цілодобового навантаження та беззупинного пропуску поїздів
Укрзалізниця переконує, що польські прикордонні переходи недозавантажені. Польський перевізник скаржиться на обмежені ресурси.
15,73 тисяч вантажних вагонів очікують в черзі на перетин кордону з Польщею. З одного боку, для цього є об’єктивні причини – колійні вікна для оновлення інфраструктури, проте існують і організаційні проблеми – як недостатньо ефективна організація вивантаження та передача вантажів на кордоні.
Про дисбаланс та перекос між стиками, а також про можливість подвоїти обсяги вантажних перевезень по окремим переходам, заявив директор Департаменту комерційної роботи АТ “Укрзалізниці” Андрій Мірошніков під час наради з польськими залізничниками.
Так за його данними, на станції Ізов утворилася черга з 11 273 вагонів, на Мостиська-2 кількість вагонів зросла до 3096 вагонів, на Ягодині – 755 вагонів. На переконання представників УЗ Ягодин та Мостиська ще мають резерви для збільшення обсягів перевезення вантажів, а після подачі напруги на електрифікованій дільниці Ковель-Ізов-Держкордон є можливість організації беззупинного проспуку поїздів через кордон.
Працювати на повну потужність польським прикордонним залізничним станціям не дозволяють ресурсні обмеження, переконує заступник директора відділу комерційної політики PKP Cargo Станіслав Войтович. У порівнянні з лютим вантажопотік вже зріс удвічі і задіяні всі резерви, компанія зараз працює над їх поповненням.
Максимальна потужність прикордонного переходу визначається нитками графіку, під які треба мати ресурси – людей, локомотиви. Ми працюємо над збільшенням виробничих потужностей. З червня збільшуємо кількість локомотивів для обслуговування потоку як для колії 1435, так і 1520. Перекидаємо з російських переходів тяговий склад та розглядаємо можливість взяти в оперування локомотиви УЗ. Збільшуємо штат робітників.
Войтович також запропонував скоротити операції для деяких вагонних відправок, зокрема для порожніх вагонів після вивантаження.
PKN Orlen – термінал з переливу нафтопродуктів у Журавиці – починає працювати цілодобово для задоволення високого попиту української сторони у імпорті пального. Проте забезпеченню безперервності постачання енергоносіїв в Україну перешкоджає незадовільний технічний стан залізничних цистерн. Польські залізничники зауважують, що змушені вибраковувати до 50% відповідного рухомого складу:
Треба збільшити кількість цистерн, оскільки іноді не вистачає для ритмічного налива та повернення в Україну, – наголосив С.Войтович.
В Укрзалізниці підтвердили, що “візьмуть на контроль” питання справності рухомого складу, що передається.
Також сторони домовились, що з 10 червня після завершення останього етапу електрифікації ділянки Ковель-Ізов кількість потягів, які перетинатимуть держкордон, зросте до 11 складів на добу.
Позначки: PKP CARGO, PKP Cargo Terminal, Мірошніков, Укрзалізниця