Із 10 вересня “Укрзалізниця” ввела заборону на відправку будь-яких вантажів на Південно-Західній дорозі терміном на 3 доби. Протягом останніх 2 місяців ситуація з промисловими вантажами на залізниці суттєво погіршилася і стала катастрофічною, повідомляє прес-служба компанії. Станом на 9 вересня, 254 із 380 власних вагонів Промислово-будівельної групи “Ковальська” знерухомлені на маршрутах слідування. Подібні дії монополіста призводять до суттєвих втрат компанії “Ковальська” та загрожують призупиненням виробництва. Наразі потреби підприємств Групи забезпечені сировиною лише на 25-30%. Ситуацію прокоментував генеральний директор компанії Сергій Пилипенко:
 «Інфраструктурні проблеми на залізниці виникають не вперше, проте навіть після багатьох спроб бізнесу вплинути на ситуацію –  кардинальних змін не відбулося. У 2016 році ми прийняли рішення придбати власний парк вагонів, оскільки “Укрзалізниця” не спроможна була забезпечити якісні послуги з доставки. Незважаючи на наявність власних 380 вагонів ми залучаємо ще додатково 600-700 вагонів на місяць. Причина – низька оборотність вагонів,” – зазначив генеральний директор компанії «Ковальська».
На ділянці Кам’янець-Подільський-Київ (біля 450 км) за останні 2-3 роки середній оборот вагонів зріс у 4 рази – до 16 діб (при нормативному 3-4 дні). На ділянці Коростень-Київ (біля 200 км) оборот наших власних вагонів складає 6-7 днів (норматив 3 доби).
За необхідності ПБГ “Ковальська” отримувати щодня 160-170 вагонів сировини (щебінь і цемент), за останні 3 дні прийшло лише 60. Запасів може не вистачити на найближчі 3 дні дії мораторію на перевезення.
Монополія “Укрзалізниці” на тяговий рухомий склад призводить до суттєвих втрат для бізнесу і економіки. Усі будівельні вантажі практично призупинені. Більшість виробників або вже зупинилися, або на межі зупинки. Непрофесійна діяльність керівництва монополіста призводить до повного колапсу будівельної галузі. Ми закликаємо акціонера УЗ в особі міністра інфраструктури втрутитися у ситуацію та створити належні умови для бізнес-діяльності на залізниці», – підкреслює Сергій Пилипенко.
Позначки: , ,