“Нитками графіку” Кернел зшиває власну логістику та знижує навантаження на мережу Укрзалізниці
Компанія «Кернел» впроваджує новий формат вантажних залізничних перевезень – так звані «нитки графіку». Спільно з «Укрзалізницею» компанія, що є найбільшим власником парку зерновозів, структурує одну з найбільших залізниць світу задля забезпечення прогнозованості та пунктуальності перевезень, зазначає AgroNews.
«Ідея курсування вантажних поїздів за чітким розкладом існує давно. Наміри щодо впровадження таких графіків неодноразово висловлювали представники різних компаній. Але команда логістики Кернел разом з фахівцями Укрзалізниці вперше втілили це на практиці для перевезень зернових вантажів, виступивши з ініціативою реалізувати проект на базі власного замкнутого логістичного ланцюга «елеватор-вагон-порт», який ми маємо в розпорядженні компанії», – розповідає директор з логістики Кернел Микола Мірошниченко.
Для зернової логістики «нитка графіку» – це зменшення витрат, поліпшення оборотності, операційний ефект, від чого виграє не тільки власник вагонів-зерновозів, а й УЗ в цілому.
З метою зробити планування більш «глибоким» і ефективним цього року «Кернел» відкрив для партнерів УЗ свої цифри з розподілу майбутнього врожаю, дані щодо зберігання врожаю на елеваторах і планові терміни вивезення продукції. Це дозволить більш точно планувати графіки руху вантажних поїздів.
«При русі за розкладом зерновози не проходять додаткових операцій формування/розформування, не стоять в очікуванні локомотиву – це значно скорочує період оборотності. Так, вже під час тестових рейсів вдалося досягти оборотності вагона – до 5 діб, при тому що раніше це було щонайменше 11 діб. Отже, за місяць один вагон тепер має змогу перевезти вдвічі більше вантажу.
По-друге, є експлуатаційна вигода. Завдяки графіку ми отримуємо можливість прогнозувати рух вантажу, а саме ETA (Estimated time of arrival), чого раніше взагалі не було. Тепер ми наперед знаємо конкретний час і дату, коли прибуде порожній состав, а коли – завантажений. Завдяки цьому можемо значно ефективніше планувати роботу із флотом та забезпечувати термінал необхідним вантажем.
По-третє, стратегічна вигода. Вантажоперевезення за графіком допомагають збалансувати всю систему перевезень «Укрзалізниці» та знизити навантаження на мережу в цілому, зокрема через скорочення надмірної роботи локомотивів на шляху проходження, в умовах значного дефіциту останніх», – наголошує Микола Мірошниченко.
Для старту проекту було запропоновано охопити шість маршрутних елеваторів і власний потужний портовий термінал «Трансбалктермінал». Сьогодні вдалося реалізувати вже три таких напрямки: Старокостянтинів-2, Балин (Хмельницька область) і Лазірки (Полтавська область). Таким чином, протягом травня проходить тестування нової системи, а з нового маркетингового року (липень-серпень 2019) сервіс повинен бути введений на постійній основі. Позначки: Кернел, маршрутні відправки, УЗ