Укрзалізниця підписала PSO-меморандум зі Львівською місцевою владою

В рамках впровадження пілотного проєкту Public Service Obligation (PSO) у пасажирських перевезеннях АТ «Укрзалізниця» 25 грудня 2021 року підписала  меморандум із Львівською обласною державною адміністрацією та Львівською обласною радою.

Відповідно до меморандуму АТ «Укрзалізниця» запустило сучасний дизель-поїзд Львів — Ясіня — Львів, а місцева влада компенсуватиме перевізнику щонайменше 3 млн грн на рік за організацію пасажирських перевезень у регіоні.

Загалом це вже 5-й меморандум, підписаний у рамках реалізації пілотного проєкту PSO. Раніше аналогічні домовленості було підписано з місцевою владою Одеської, Харківської, Луганської та Сумської областей.

Нагадаємо, у листопаді 2021 року АТ «Укрзалізниця» та Одеська обласна адміністрація підписали меморандум про реалізацію пілотного проєкту PSO у пасажирських приміських перевезеннях, в рамках якого розпочав курсувати Дунайський експрес. Місцева влада компенсуватиме перевізнику щонайменше 5 млн грн на рік витрат на організацію маршруту Одеса — Ізмаїл.

У грудні АТ «Укрзалізниця» підписала одразу три PSO-меморандуми в Харківській, Луганській та Сумській областях. У рамках реалізації проєкту запущено поїзд «Слобожанський експрес» на маршруті Харків — Суми — Ворожба — Харків, а місцева влада компенсуватиме залізниці щонайменше 7 млн грн на рік витрат на організацію зазначеного маршруту.

Загалом області мають компенсувати АТ «Укрзалізниці» щонайменше 15 млн грн на рік витрат на організацію пасажирських перевезень.

Також над впровадженням PSO наразі активно працюють консультанти Deutsche Bahn Engineering & Consulting. Німецьки фахівці опрацьовують оптимальну модель PSO для України та механізм його впровадження, зокрема маршрути, на яких насамперед буде впроваджуватися нова модель організації соціально важливих пасажирських залізничних маршрутів, та джерела їх фінансування.

Довідково

Public Service Obligation (PSO) — ринкова модель замовлення транспортних послуг, при якій держава або місцева влада оплачують перевізнику вартість соціально значущих маршрутів. Такий механізм впроваджено в більшості європейських країн: у Німеччині, Нідерландах, Латвії, Болгарії, Чеській Республіці.

 

Позначки: , ,