Польська державна залізниця PKP SA намагається впровадити додаткові рішення для покращення обслуговування вантажних перевезень з України. Про це пише REUA з посиланням на інформацію видання Rail.insider.
Польська сторона підтримує постійний контакт з Укрзалізницею для оптимального використання наявних ресурсів – інфраструктури (у т.ч. термінали) та рухомого складу, повідомив прессекретар PKP SA Міхал Стілгер.
Структурні підрозділи PKP SA – вантажний оператор PKP Cargo та оператор ширококолійної лінії PKP LHS, що обслуговують вантажні перевезення залізницею, бачать принаймні два напрями оптимізації перевезень.
У PKP Cargo переконують, що проходження ветеринарного контролю на кордоні є основним викликом для транспортування аграрної продукції з України.
«З точки зору PKP Cargo великим викликом у зв’язку зі збільшенням перевезень зерна є можливості перевірки ветеринарними службами на кордоні. Це випливає з наявних процедур – без згоди цих служб на територію Польщі не може потрапляти вантаж з зерном чи іншою сільськогосподарською продукцією, незалежно від її розміру», – повідомив Міхал Стілгер.
Оператор ширококолійної лінії PKP LHS повідомляє, що задіяні ще не всі перевантажувальні потужності компанії.
«PKP LHS має місця, пристосовані для ефективного перевантаження цих вантажів, а також постійну базу партнерів, які надають автомобільний або залізничний рухомий склад для подальших перевезень після перевантаження з вагонів широкої колії. Потужності всіх перевантажувальних терміналів ще не повністю задіяні».
PKP SA покладають великі надії на реалізацію українсько-польського меморандуму про посилення співпраці у залізничній галузі, який наприкінці квітня підписали голова польського уряду Матеуш Моравецький та прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі у Кракові.
Нагадаємо, що нагромадження вантажів у західних регіонах Україні стало наслідком перенаправлення всіх перевезень з морського транспорту на залізницю. Від початку квітня за західних переходах спостерігаються великі скупчення рухомого складу та вантажів. Укрзалізниця застосовує конвенції на адресу певних станцій та операторів.
Станом на 4 травня в напрямку західних прикордонних переходів спрямовано понад 30 тис. вагонів. При цьому найбільше накопичення традиційно спостерігалося на українсько-польському переході Ізов—Грубешув (майже 10 тис. вагонів). Черга тут сягала 19 діб.