Посилити нормативи планових ремонтів вагонів та контроль за ними пропонують оператори ринку залізничних вагонів
Вагонобудівники і оператори ринку залізничних вагонів пропонують посилити нормативи планових ремонтів вагонів і посилити контроль за ними
Виконання мінімального рівня планових обсягів ремонтних робіт вантажних залізничних вагонів – одна з головних причин незадовільного технічного стану переважної більшості вантажних вагонів, що курсують залізницею України, вважають вагонобудівники, власники рухомого складу та логістичні компанії. У листі на ім’я міністра інфраструктури Владислава Криклія та в.о. голови “Укрзалізниці” Івана Юрика вони пропонують комплекс заходів для зміни ситуації в галузі, інформує агентство “Інтерфакс-Україна”
Зокрема, пропонується заборонити подовження терміну служби вагонів за підсумками деповського чи капітального ремонту, залишивши тільки продовження за підсумками капремонту за техумовами (КРП), при цьому право КРП надати тільки вагонобудівним підприємствам з урахуванням їх більш розвинених потужностей.
Можливість продовження терміну служби вантажних вагонів після КРП пропонується обмежити терміном п’ять років, а планові ремонти (деповський і капітальний) для вагонів з подовженим терміном виконувати удвічі частіше.
У листі наголошується, що з урахуванням несуттєвої різниці у витратах на утримання та експлуатацію нового вантажного вагона в порівнянні з вагоном з подовженим терміном експлуатації, оператори рухомого складу всіх форм власності позбавлені економічних стимулів для оновлення власного рухомого складу, що стимулює імпорт списаних вагонів через кордону.
“Регламент проведення планових ремонтів вагонів з вичерпаним нормативним терміном експлуатації істотно не відрізняється від регламенту для нових вагонів. Як наслідок – щоденна експлуатація близько 56% робочого парку несе техногенні ризики та підвищує аварійність, в 5-8 разів збільшує кількість позапланових ремонтів”, – зазначається в листі.
Крім того, підписанти документа пропонують посилити контроль з боку Державної служби безпеки на транспорті за відповідністю виконання планових і позапланових ремонтних робіт встановленим нормативам, а також усунути можливість виконання вказівок окремих службових осіб “Укрзалізниці”, які в порушення правил пом’якшують вимоги до технічного стану вагонів.
Мета розроблених пропозицій – удосконалити за підсумками обговорення з Мінінфраструктури і “Укрзалізницею” технічні аспекти процедур продовження термінів експлуатації вантажних вагонів і правил їх експлуатації для приведення поточного технічного стану вагонів з вичерпаним терміном експлуатації до нормативного, зменшення ризиків техногенних катастроф, підвищення зацікавленості операторів в закупівлі нових вантажних вагонів українських виробників.
Лист підписали керівники Крюківського вагонобудівного заводу, АТ “Дніпровагонмаш”, “Аурум Груп” і дизельного заводу, компаній “Промвагонтранс”, ТАС-Логістик, “Українська зернова логістика”, “Луї Дрейфус Компані”, “Перша логістріческая компанія”.
Позначки: LDC, Аурум Груп, вагонний парк, Дніпровагонмаш, КВБЗ, МІУ, оновлення вагонного парку, ПЛК, Промвагонтранс, ТАС-Логістик, ТАС-Логістика, термін експлуатації, Укрзалізниця