Заявок на графікові відправлення більше, ніж може виконати УЗ
У жовтні Укрзалізниця отримала 757 заявок, при чому внутрішні ліміти виконання перевезень на особливих умовах у складі маршрутних поїздів обмежені кількістю у 450 таких відправлень. Про це під час відкритого обговорення з бізнесом повідомив директор департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Андрій Мірошніков.
За його словами, пропозиція послуги, яка має допомогти Перевізнику оцінити реальну провізну спроможність на певних напрямках, обмежена.
“Є інфраструктурні обмеження з переміщення порожніх вагонів, з обробкою вагонів у портах, які змушують нас лімітувати такі перевезення на рівні 450 графікових відправлень на місяць. Це обмеження діятиме аж поки ми не почнемо працювати на повну потужність та не знатимемо, який резерв у нас з’явиться внаслідок збільшення показників обігу вагонів. Решті клієнтів, які подали заявки, ми відмовили”, – сказав Мірошніков.
Також він заявив, що цей сегмент вантажних перевезень буде регулюватися максимальною ціною, яку готовий заплатити клієнт на станції відправлення. Від 1 листопада заявки на перевезення маршрутними відправленнями прийматимуть через АС “Клієнт”, де пріоритет на перевезення буде надано тій заявці, у якій, за умови дотримання інших параметрів, буде вказана найбільша ціна.
“У грудні ми бачимо, що кількість заявок на графікові нитки наближається до 1100. Відповідно, ми пропонуємо новий механізм подачі таких заявок. По-перше, вони будуть у електронному вигляді, де будуть вказані: станції відправлення та призначення, тип рухомого складу та його форма власності, дата подачі під навантаження та дата відправлення, станція формування. По-друге, ми хочемо, щоб у заявці на грудень ви всі вказали максимальну ставку плати за користування вагоном, за якою ви готові здійснити таке перевезення. Ми відсортуємо їх за зменшенням і найдорожчим заявкам віддамо перевагу”, – додав він.
Зазначимо, що присутнє на зустрічі керівництво УЗ запевняє, що електронна система, яка регулюватиме процес прийняття заявок на перевезення, передбачає, що персонал Укрзалізниці не матиме ручного доступу до даних, які вказуватиме клієнт.
Позначки: Мірошніков, перевезення, РРМП, УЗ