Як сказано у рішенні ДРСУ, «проєкт наказу розроблено без дотримання ключових принципів державної регуляторної політики: доцільності, адекватності, ефективності, збалансованості, прозорості та врахування громадської думки», повідомляє Politeka
До того ж, пропонуючи скоротити термін експлуатації вантажних вагонів, Мінінфраструктури не сформулювало, яким має бути результат. Тобто, у наказі немає якісних, кількісних та часових показників того, яким стане ринок після того, як процес регулювання завершиться. До того ж, з проєкту неясно, з яких джерел взяли дані щодо того, наскільки масштабно скорочення парку вантажних вагонів вплине на бізнес-середовище в Україні.
Тим часом у своєму наказі ДРСУ наводить розрахунки представників бізнесу, згідно з якими, в разі скорочення термінів експлуатації вагонів, до 2028 року парк скоротиться на 39%, а списано буде понад 67 тисяч вагонів. Для заміщення такої кількості вагонів потрібно близько 93 млрд грн, а тим часом на ринку може виникнути дефіцит рухомого складу, який негативно вплине на обсяги промислового виробництва та підвищить тарифи на оренду вагонів.
Водночас, як свідчить ДРСУ, відповідно до світового досвіду, в окремих країнах взагалі немає обмежень щодо строку експлуатації вагонів, а інші орієнтуються на максимальний життєвий цикл вагона терміном в 50 років з можливістю продовження строку служби
Нагадаємо, що у вересні 2020 Мінінфраструктури підготувало проєкт обмеження терміну використання вантажних вагонів понад нормативний та розпочав обговорення з бізнесом пропозицій щодо нових граничних строків служби вантажних вагонів та зміни до вимог подовження терміну їхньої експлуатації.
12 жовтня 2020 був оприлюднений Проєкт наказу Міністерства інфраструктури України Про затвердження Порядку встановлення заборони експлуатації вантажних вагонів на залізничному транспорті, обговорення тривало до 12 листопада. Проти виступили низка професійних спільнот, зокрема, Європейська Бізнес Асоціація, Металургпром та інші.