за результатами липня 2022р загальний обсяг перевезення вантажів залізницею зріс до 10,32 млн тонн (це +0,89 млн тонн або +9,4% до червня 2022р);
Про результати засідання Експортного офісу АТ “Укрзалізниці” повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи компанії Валерій Ткачов.
суттєво скоротилася черга вагонів в напрямку прикордонних переходів (з черги у 41 294 вагони на 30.06.22 до 28 933 вагони у черзі на 11.08.22; скорочення черги склало -12 361 вагон або -30%; ⚡️протягом липня черга скоротилася на
-9 731 вагонів або -23,6%;
⚡️протягом 11 діб серпня черга додаткова скоротилася на -2 630 вагонів або -8%.
Майже по усім прикордоним переходам обсяг замовлень значно перевищую пропускну здатність переходів, тому ЦТЛ вимушено застосовувати понижуючі коєфіцієнти для узгодження усіх отриманих замовлень від експортерів.
Наразі усі отримані замовлення від експортерів до 22 числа місяця передуючого перевезенню, обробляються ЦТЛ та направляються для узгодження іноперевізникам.
⚡️Де-яким іноземним перевізникам тимчасово призупинено узгодження замовлень через наявність великої черги з навантаженних вагонів.
✅Поступово іноперевізники та вантажовідправники починають відповідально відноситись до планування перевезень, що позитивно впливає на скорочення черг та обороту вагонів.
✅АТ «Укрзалізниця» продовжую удосконалювати зворотній зв‘язок з бізнес спільнотою;
⚡️систематично розповсюджується інформація стосовно наявних черг в напрямку кордонів ( у розрізі переходів, перевізників , видом операцій по перетину кордону ( штемпеля- перевантаження , перестановка візків, передача під вивантаження по коліям 1520/1435мм); середньодобова кількость здачі вагонів по переходам та інше..
⚡️⚡️Маючи зазначену інформацію, вантажовідправник має змогу прийняти рішення через який перехід і з яким перевізником більш ефективно експортувати свої вантажі;
✅АТ «Укрзалізниця» продовжує удосконалювати систему планування перевезень, цифровізуя цей процес ( найближчим часом буде презентовано класифікатор усіх терміналів на кордоні і вони будуть долучені до процесу планування перевезень).
Наразі тривають роботи по підключенню іноземних перевізників до програми УЗ АС «Месплан».
✅✅Яку додаткову інформацію оприлюднило керівництво АТ « Укрзалізниця»?
✅🇺🇦🇪🇺Увага!! АТ «Укрзалізниця» виступило з ініціативою створення дорадчого органу – «Рада прикордонного переходу», до якого пропонується залучити представників УЗ, митниці, прикордонної служби, ДПСС та власників терміналів, що працюють на кордоні.
Мета створення РПП- покращення координації між участниками та вирішення нагальних виробничих проблем на переходах.
⚡️Пропонується РПП створювати під егідою МінІнфраструктури ( майданчик «Відкритий кордон»).
✅🇺🇦🇪🇺Найближчим часом УЗ оприлюднить інформацію про відкриття додаткових залізничних прикордонних переходів та прикордонних дільниць на Львівській та Одескій залізницях! Роботи вже на фінішній прямій ! Чекайте на офіційні релізи!
✅🇺🇦🇪🇺АТ «Укрзалізниця» планує перегляни встановлену на серпень швидкість руху контейнерних поїздів в експортному сполучені ( рішення буде оприлюднено 15-16.08.22).
✅🇺🇦🇪🇺АТ «Укрзалізниця» проводить роботу щодо вдосконалення тарифної системи для перевезення вантажів. Головна ідея – це спрощення, уніфікація діючої давно застарілої тарифної системи. Отримання одного середнього тарифа перевезення для усіх вантажів та застосування окремих корегуючих коєфіцієнтів для перевезення небезпечних , швидкопсувних вантажів , для маршрутних перевезень та інших істотних умов перевезення..
При цьому, УЗ не планує отримати додатковий дохід, а лише вирівняти вартість перевезення для окремих вантажів .
✅✅Що турбує експортерів? Які основні проблеми озвучили українські експортери керівницьтву залізниці?
✅Дія конвенційних заборон на відвантаження в напрямку окремих прикордонних переходів/перевізників (Д‘якове/ЧФР Марфа; Могилів-Подільский та інші).
⚡️⚡️Керівництво УЗ надало доручення ЦД,ЦМ вивчити можливість відміни заборон.
✅Значне здорожчання вартості використання вагонів УЗ при перевезені зернових вантажів. З 01.08.22 УЗ змінило методику розрахунку терміну використання вагонів ЦТЛ ( розрахунок через фактичну швидкість руху), це призвело до значного збільшення вагоної складової тарифу .
⚡️⚡️Позиція керівництва УЗ в цьому питанні- усі вагони УЗ розподіляє через прозорі аукціони; висока ціна на вагони відображає високий ринковий попит в даний період; зростання вартості вагону обмежується платоспроможністю замовника- це замовник замовляє вагони за такою ціною, тому втручання в ринкове ціноутворення не є доцільним.
Наразі в Україні маємо профіцит вагонів -зерновозів (наявність більше 24 тис ),тому подальше зростання вартості буде нівельоване при покращені обігу вагонів.. УЗ працює у цьому напрямку щодо покращення обігу вагонів.