На думку екс-заступника міністра інфраструктури України, робити євроколію до Києва чи Одеси на цьому етапі нереально.

Проєкти модернізації під європейський стандарт колії від кордону до Львова та Ковеля, які описані у Національній транспортній стратегії, вимагають понад 75 млн. доларів інвестицій, повідомив екс-заступник міністра інфраструктури України з питань євроінтеграції Віктор Довгань. Про це пише ЦТС .

Коментуючи урядові плани з поетапного переходу України на європейську колію – від з’єднання великих вузлів  до поступового розширення по всій країні, колишній заступник міністра розкритикував доцільність старту проєкту з великих міст – Києва та Одеси:

“Інвестиції на такий масштабний проєкт малоймовірні, адже 1 км євроколії – 1 млн євро плюс рухомий склад. Треба робити короткі з’єднання Львів, Мукачеве, Чернівці та пересадку. Важливо взяти план дій Національної транспортної стратегії, там прописані проєкти з мультимодальними терміналами. Робити євроколію до Києва чи Одеси нереально на цьому етапі”, – прокоментував Довгань.

Раніше питання розбудови євроколії обговорювалися лише в контексті пасажирсього руху, але як показала практика для пришвидшення вантажного руху через кордон також необхідна колія 1435 мм.

За 10 днів до початку другого етапу російської агресії проти України на Львівщині було підписано меморандум про будівництво євроколії від Рава-Руської до кордону Польщі.

Нагадаємо, у січні 2020 року Кабмін оприлюднив Інвестиційний атлас, який презентував дві потенційні ділянки з європейським стандартом колії 1435 мм: Скнилів-Мостиська та Ковель-Ягодин-Державний кордон. Попередня оцінка вартості проєкту модернізації Скнилів-Мостиська становила 20,8 млн. доларів, Ковель – Ягодин – Державний кордон нарахували 54,2 млн. доларів. Завершити проєкти планували у 2024 році.

Наприкінці 2019 року Укрзалізниця заявляла про плани за рік збудувати суміщену колію 1520/1435 мм від Мостиської до Львова, щоб зі Львова до Європи можна було доїхати швидкісними поїздами.

 

Позначки: , ,