Уряд планує кардинально оновити парк вантажних і пасажирських вагонів, а також закупити нові дизель-поїзди

Обслуговування старих вагонів може здорожчати, а ввезти вживані вагони з інших держав та експлуатувати їх на території України стане проблематично. Натомість держава компенсуватиме відсоткової ставки за кредитами на купівлю нових залізничних вагонів. Це на думку урядовців, дозволить “кардинально оновити залізничну галузь”, повідомляють в Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Ілюстративне фото

Розробкою відповідних програм займаються Мінекономіки разом Мінінфраструктури. Програма, головним чином, стосується оновлення парку пасажирських та вантажних вагонів, закупівлі нових дизель поїздів. Уряд розраховує, що оновлення залізничної галузі стане запорукою відновлення економіки та зростання ВВП.

«Завданнями розвитку залізничної галузі є підвищення економічної ефективності та рівня безпеки перевезень, а також захист національних інтересів. Результатом цього повинні стати збереження робочих місць, відродження вагонобудівної галузі та підтримка доданої вартості суміжних галузей економіки», – прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Вирішити проблему оновлення вантажних вагонів пропонується через:

  • обмеження експлуатаційного віку на основні групи вантажних вагонів;
  • заохочення попиту на нові вагони українських виробників через компенсацію державою відсоткової ставки за кредитами на купівлю залізничних вагонів;
  • обмеження ввозу та експлуатації старих вагонів з сусідніх держав в Україну;
  • застосування технічного інструменту для проведення додаткових ремонтів та інспекцій старих вагонів, які подорожчають в обслуговуванні.

«Результатом ініціативи повинно стати кардинальне оновлення вантажних вагонів за найближчі 10 років та додаткове зростання ВВП від 2,7% на рік», – наголосив Міністр.

Для оновлення парку пасажирських вагонів пропонується задіяти часткове державне фінансування під державні гарантії.

«Попередньо, така програма оновлення пасажирського рухомого складу потребує введення в експлуатацію не менш як 100 нових пасажирських вагонів на рік», – додав Ігор Петрашко.

Нагадаємо, новий очільник АТ “Укрзалізниця” Володимир Жмак днями розповів, що УЗ сподівається отримати держфінансування для програми з оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів –  3,288 млрд грн на закупку 100 пасажирських вагонів.