УЛБК отримала допуск МІУ: приватні локомотиви курсуватимуть 9 ділянками
УЛБК дозволили працювати приватними локомотивами на залізничних коліях загального користування. У рамках експерименту компанія перевозитиме вантажі на 9 визначених дільницях.
ТОВ “Українська локомотивобудівна компанія” стала першим учасником експериментального проєкту щодо допуску приватних локомотивів до роботи окремими маршрутами на залізничних коліях загального користування. У рамках проєкту компанія здійснюватиме курсування приватних локомотивів одразу на 9 визначених дільницях. Відповідний наказ оприлюднило Міністерство інфраструктури України.
УЛБК здійснюватиме курсування приватних локомотивів на таких дільницях залізничних колій загального користування:
• Стрий – Івано-Франківськ;
• Тернопіль – Шепетівка;
• Шепетівка – Калинівка 1;
• Старокостянтинів 2 – Гречани;
• Старокостянтинів 1 – Гречани;
• Старокостянтинів 2 – Калинівка 1;
• Старокостянтинів 1 – Калинівка 1;
• Гусятин – Ярмолинці – Гречани;
• Кам’янець-Подільський – Гуменці – Балин – Дунаївці – Ярмолинці – Гречани.
ОНОВЛЕНО
З 18 листопада МІУ дозволило оперувати на ділянках:
- Соснівка – Коростень;
- Сокаль – Клепарів.
З 21 грудня
- Шмакове – Кривий Ріг
- Кривий Ріг – Миколаїв-Вантажний
Всього Комісія з відбору учасників експериментального проєкту розглянула 23 заявки від 10 приватних компаній. 7 заявників за 15 заявами визнано учасниками експериментального проєкту. Трьом компаніям, що подали 9 заяв, відмовили в участі з різних причин – через неповний пакет документів, знаходження запропонованої дільниці в межах станції, а також через наявність на дільниці руху швидкісних пасажирських поїздів.
В рамках другого етапу відбору пакети документів надали 2 компанії: УЛБК отримала дозвіл, ще одній компанії повернули документи на доопрацювання.
Раніше REUA писав, що УЛБК працює над створенням потужного приватного перевізника.
На відміну від більшості учасників пілоту УЛБК не є власником вантажної бази, проте у своєму розпорядженні має 14 магістральних тепловозів 2М62 та планує збільшити власний локомотивний парк у майбутньому. Компанія розраховує стати першим комерційним оператором тяги і реалізувати успішний бізнес-проєкт на залізниці.
Позначки: маршрути, МІУ, перевізники, пілотний проєкт, приватна тяга, УЛБК