Роботи з електрифікації ділянки Ковель-Ізов будуть завершені – до 1 червня, за графіком проєкту

Електрифікація ділянки Ковель-Ізов дозволить збільшити пропускну здатність головного стика з Польщею та ключовим партнером з вантажних перевезень, заявив голова правління Укрзалізниці Олександр Камишін. Наприкінці лютого роботи з електрифікації вимушено були призупинені через війну, але нині УЗ повертається до проєкту:

Роботи ми розпочали восени. На кінець року було зроблено практично половину об’єму робіт. Продовжували роботи і в січні, і в лютому. Мали коротку перерву, коли почалась війна, проте оперативно зібрались з силами і повернулись до роботи. УЗ продовжує виконувати свою соціальну функцію — евакуацію населення та доставку гуманітарки. Але зараз ми все більше фокусуємось на
відновленні #залізної_економіки.
Очільник Укрзалізниці повідомив, що практично всі матеріали вже закуплені, а працівники раді повернутись до роботи і підтримати країну завершенням такого важливого проєкту.
Нагадаємо, що Укрзалізниця вирішила зосередитися на розвитку залізничного сполучення з країнами ЄС. Західні залізничні переходи в умовах війни стали єдиним сполученням зі світом, оскільки морські порти опинились заручниками в руках окупантів.

Останні повідомлення про перебіг робіт з електрифікації ділянки Ковель-Ізов Укрзалізниця оприлюднювала на початку 2022 року. Станом на січень Укрзалізниця електрифікувала 43 кілометри маршруту Ковель — Ізов — Держкордон. Наразі роботи тривають на дільниці Ковель — Овадно, де вже встановлено 467 опор.

ДОВІДКА

Дільниця Ковель — Ізов — Держкордон наразі експлуатується на тепловозній тязі. Основним вантажопотоком є експортна залізорудна сировина, що прямує з підприємств регіону Кривого Рога на металургійні підприємства в Польщі. Маршрут цього вантажопотоку пролягає по електрифікованих напрямках від станцій Криворізької дирекції регіональної філії «Придніпровська залізниця» до станції Ковель регіональної філії «Львівська залізниця». Електрифікація дільниці Ковель — Ізов — Держкордон дозволить суттєво підвищити рівень експортних вантажних перевезень: збільшити вагу вантажних поїздів із 4,6 тис. тонн до 5,5 тис. тонн, підвищити пропускну спроможність дільниці та скоротити строки доставки вантажів, а ще — на 136,4 млн грн на рік зменшити експлуатаційні витрати залізниці та відчутно (до 12 тис. т/рік) зменшити викиди продуктів згоряння в атмосферу.
Позначки: , , ,