Три методи тарифоутворення за нової технології маршрутних перевезень УЗ
Укрзалізниця презентує нову технологію перевезення вантажів маршрутними поїздами. Тариф на перевезення розраховуватиметься трьома методами.
Голова правління АТ “Укрзалізниця” Володимир Жмак повідомив, що компанія “фіналізувала нову технологію перевезення вантажів маршрутними поїздами з погодженим скороченим терміном доставки”. Вже розпочато обговорення з клієнтами УЗ, що користуються послугами вантажних перевезень залізницею.
Вантажовідправників переконують, що вони зможуть завчасно планувати обіг вантажу та швидкість перевезень. Вартість таких перевезень коливатиметься залежно від кількості замовлених вагонів та відстані транспортування, зазначив В.Жмак:
Тариф на перевезення розраховується трьома методами. Вартість і умови перевезення вантажу залежать від кількості замовлених вагонів та відстані транспортування. Оновлена послуга маршрутних поїздів надасть змогу клієнтам УЗ завчасно планувати обіг вантажу та швидкість перевезень, що є необхідною передумовою для пришвидшення вантажообігу. А це, в свою чергу, позитивно вплине на доходи всіх учасників процесу.
Як раніше повідомляв Promgruz, з 18 вересня АТ «Укрзалізниця» припинила рух маршрутних поїздів за розкладом.
Нагадаємо, що наприкінці травня Антимонопольний комітет України рекомендував УЗ створити рівні умови для всіх учасників ринку залізничних вантажоперевезень, оскільки активне впровадження “Укрзалізницею” вантажоперевезень по графіку маршрутних поїздів негативно відбилося на перевезеннях для інших компаній.
Впроваджувати графікові поїзди УЗ почала рік тому. У жовтні 2019 повідомлялось, що заявок на графікові відправлення удвічі більше, ніж може виконати УЗ. Інфраструктурні обмеження з переміщення порожніх вагонів, з обробкою вагонів у портах лімітували такі перевезення на рівні 450 графікових відправлень на місяць.
Попри те, що графікування дозволило Укрзалізниці збільшити обсяги перевезень минулоріч і мало попит серед вантажовласників (оборот вагонів зріс удвічі, порівняно з нормативним показником), багато нарікань викликала вартість послуги. Зменшення витрат перевізника на переробку вагонопотоків не було відображено у вартості послуги з перевезення маршрутної відправки, яка тарифікувалась з додатковими 20% до повагонної відправки.
Крім того, не можливо об’єднати в одному маршруті вагони кількох відправників (т. зв. ступеневі маршрути), а також оформити різні вантажі одного тарифного класу.
Позначки: Жмак, маршрутні відправки, тарифи, УЗ