Створено мапу європейських маршрутів, які сумісні з українськими зерновозами
- Posted on 21 Грудня, 2022
- /Under Новини
DB E&C запевняє, що українські хопери мод. 19-752 можуть транспортувати зерно 10 маршрутами до чотирьох європейських портів – в Гамбургу, Ростоку, Гданську та Констанці.
DB Engineering & Consulting завершила техніко-економічне обґрунтування на замовлення АТ «Укрзалізниця» та визначила маршрути, які сумісні з українськими вагонами-хоперами, для наземного транспортування зерна до Західної Європи. Про це повідомляє REUA з посиланням на інформацію компанії.
Через брак вагонів-хопперів, придатних для інфраструктури колії 1435 мм, одним із логістичних заходів, який розглядався для підтримки наземного експорту зерна, є встановлення європейських візків 1435 мм на українському рухомому складі 1520 мм.
Команда DB Engineering & Consulting проаналізувала технічну та експлуатаційну сумісність різних типів українських вагонів-хоперів на шляху до 12 вибраних портів Центральної та Західної Європи (Польща, Литва, Німеччина, Нідерланди, Італія, Хорватія, Словенія та Чехія) та південно-східної Європи (Болгарія та Румунія) і в безпосередній близькості до кордонів України.
Українські хоппери-зерновози вищі та ширші за європейські. Тому завдання полягало в тому, щоб дослідити, чи можна дістатися до морських портів і чи будуть українські вагони сумісними з європейською залізничною інфраструктурою.
Результати дослідження продемонстрували можливі та недоступні маршрути. Порти Італії, Хорватії та Словенії виявилися доступними для українських вагонів, також вони не можуть пересуватися залізничною інфраструктурою Чехії.
З точки зору сумісності профілю кліренсу для експорту зерна європейськими маршрутами придатні вантажні вагони мод. 19-752, які складають приблизно 90% від загального українського парку доступного для операцій в ЄС.
Загалом визнано 10 маршрутів, якими можна здійснювати транспортування до чотирьох портів ЄС – Констанца в Румунії, Гданськ у Польщі та Росток і Гамбург у Німеччині.
Надалі DB Engineering & Consulting розглядатиме питання технічної сумісності українських вагонів з європейськими стандартами, такі як правила безпеки, зниження шуму та сертифікація систем зміни візків (сертифікат ECM).