Щоб заробити додатковий «мільйон», УЗ хоче втягти інших учасників у збитки на «два»
Укрзалізниці застосувала «задушливий» прийом для аграріїв і експортерів з форвардними контрактами, пише на своїй сторінці у соцмережі Юрій Щуклін.
На його думку, заради додаткового «мільйона», УЗ увергнула інших учасників в збитки на «два».
Я хочу щоб ви зрозуміли: вона (УЗ) не виконає більше обсягів перевезення, вона не зробить їх якісніше або швидше. За той же обсяг послуг вона просто візьме в грудні з ринку на 250 мільйонів більше (читаємо: відніме у аграріїв-виробників!) При цьому ринок втратить в два рази більше. Це така «любов» до своїх замовникам, «#Клієнтоорієнтованість», називається …
Прекрасно розуміючи, що часу на пошук іншого способу транспортування і виконання термінів вже укладених контрактів у аграріїв і трейдерів немає. Прекрасно розуміючи, що кораблі під вантажі грудня вже рухаються до наших портів і демередж, або їх мертвий фрахт непорівнянний з маржею трейдерів і виробників. Чітко знаючи, що торгуватися за Вагони прийдуть посреднікі- спекулянти.
Чи не провівши жодного аналізу наслідків, ігноруючи будь-яке порівняння отриманої від такого «експерименту» додаткового прибутку зі штрафами, втратою ринків, втратою репутації аграріїв, УЗ і України в цілому.
Хто з провайдерів «аукціону» вже проаналізіровал- Скільки аграрії і трейдери не поставлять зерна по форвардам ув’язненим в серпні-вересні за ціною 180-185? Скільки штрафних санкцій і продажів за сьогоднішніми на 30 $ нижчими цінами? Скільки втратить виробник і експортер на терміновому пошуку альтернативного способу виконання експортних контрактів? Скільки недоотримають аграрії в грудні, місцеві бюджети і залежні від них люди?
Для Укрзалізниці цей «досвід» теж – просто не пройде. Кинуті нею вантажовласники – аграрії і експортери-трейдери ніколи вже не будуть такими наївними і до наступного врожаю обзаведуться своїм парком або більш передбачуваними перевізниками. А УЗ залишиться покривати своїм парком перевезення тільки в пікові місяці і придумувати «задушливі» прийоми для приватного парку. У цьому вона повинна досягти успіху.
Хто виграв вчорашні «гонки» за вагонами? Кому розподілені Вагони парку ЦТЛ на грудень: виробникам, елеваторів або випадковим фірмам з одним працівником? Хто дав на 15 тисяч більше за вагонорейс і чому? Чиї це гроші? У кого Укрзалізниця “заробила” зайвих 250 мільйонів гривень?
Мені можуть заперечити, що це мовляв ринкова ціна перевезення. Так це не ціна перевезення, а ціна порятунку від дефолтів і втрати ділової репутації. Там в УЗ чули про таку?
Ця «ринкова» ціна викликана незадоволеним ажіотажним попитом на тлі обмеженої вивантаження портами і останнім місяцем погашення кредитів аграріїв.
І цей попит, ця невизначеність з розподілом, з планами успішно підтримується, зберігається, деякими, зацікавленими в такому ажіотажі функціонерами Укрзалізниці, для афелірованних з ними приватних експедиторів та перевізників.
Хочете підняти ціни-оголосіть до початку збиральної про помісячні тарифах на весь рік, з максимальною ціною в піки.
Складіть графіки руху, нитки по всім відкритими станцій на весь рік в розмірі пропускної і провізної своїй здатності, в розмірі реальної фізичної щоденної вивантаження портами. А потім влаштовуйте торги, на яких, змагайтеся з приватником за вантажі, але гарантуючи виробникові перевезення «останньої надії», який, так як і ви, як всі ми громадяни, поки ще, є власником українських Залізниць.
Або вже немає ?! Позначки: порушенн, порушення конкуренції, простої вагонів, тарифи, УЗ