Україна не може експортувати надлишки зерна, а якщо зерно не надходитиме до Північної Африки – це може стати частиною світової продовольчої кризи.

Країни Балтії та Польща могли б стати альтернативним транзитним шляхом для українського зерна, вважає президент Литви Гітанас Науседа, який прибув на Всесвітній економічний форум у Давосі, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Я думаю, що ми повинні знайти альтернативні транзитні шляхи та країни Балтії, Литва та Польща могли б стати альтернативним шляхом, щоб українське зерно перевозилося та знаходило свої ланцюги поставок”, – сказав Науседа у коментарі, оприлюдненому президентською Групою з комунікації.

За його словами, проблема “подвійна”: з одного боку, Україна не може експортувати надлишки зерна, з іншого боку, якщо зерно не надходитиме до Північної Африки, це може стати частиною світової продовольчої кризи.

Нагадаємо, у середині квітня Литва запропонувала допомогу з експорту українського зерна морем та анонсувала пробний залізничний поїзд до Каунаського інтермодального терміналу.

Наприкінці квітня LTG Cargo відправив тестовий поїзд з Каунаського інтермодального терміналу до українського кордону через Польщу, оминаючи територію Білорусі  в обхід Білорусі.

Маршрут через Польщу справді складний – треба двічі міняти колію. Це пов’язано з тим, що в Україні, як і в Литві, використовується ширша колія, а в Польщі – вужча. Крім того, у Польщі існують проблеми з термінальним потенціалом, що ускладнює забезпечення ефективних логістичних ланцюгів у розореній війною країні. Тим не менш, ми вже завершуємо процеси, необхідні для експорту зерна з України, – прокоментував генеральний директор Литовських залізниць Егідіюс Лазаускас.

Позначки: , ,