У грудні 2020 року Єврокомісія, підсумовуючи хід імплементації Угоди про асоціацію з Україною, звернула увагу, що за цей рік не було зроблено суттєвого поступу щодо прийняття законопроєктів у транспортній галузі. А нереформована компанія Українська залізниця має критичний фінансовий стан. Про які інвестиції у цих умовах може йти мова?

Нагадаємо, що для подальшої імплементації Угоди про асоціацію з ЄС Україна повинна виконати низку зобов’язань у транспортній сфері:

  • Верховна Рада України має прийняти законопроекти про залізничний, автомобільний транспорт та перевезення небезпечних вантажів, націолнального регулятора на транспорті
  • Кабінет Міністрів України має затвердити розпорядження про План дій Національної транспортної стратегіі 2030 та Стратегію реформування циклом інфраструктурного проєкту 2020 – 2024

Також від прийняття цих євроінтеграційних законів, зокрема Про залізничний транспорт, залежить отримання макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 1,2 млрд євро.

Про це та інші питання говоримо з Віктором Довганем, колишнім заступником з питань євроінтеграції міністра інфраструктури України, а нині – радником Представництва ЄС в Україні.

Запрошуємо до обговорення цього питання 25 лютого на конференції Залізниці України: розвиток та інвестиції – 2021

Тема виступу:

Виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС в залізничному транспорті: інвестиції для Укрзалізниці

Спікер:

Віктор Довгань,

радник Представництва Європейського Союзу в Україні

 

Для участі у конференції потрібна