Виробник залізничних вагонів The Greenbrier Companies розробив автоматизований люк – Tsunami Hatch, який знижує ризик травмування працівників та значно покращує технічні характеристики рухомого складу. Про це повідомляє REUA з посиланням на OBI.
В США завершено тестування прототипу Tsunami Hatch, розробку якого Greenbrier здійснив у співпраці з північноамериканським клієнтом, який хотів знизити ризики травмування своїх працівників на зернових терміналах. Без автоматизації люки в критих вагонах-хопперах необхідно відкривати і закривати вручну. Працівники зернових терміналів були захищені спеціалізованими системами безпеки, які включають перила, пандуси та навіть ремені. Але жодна система не є досконалою, і найкращий спосіб уберегти працівників від падіння — це утримати їх на землі.
Для розробки довгого і вузького люку Greenbrier співпрацював із виробником брезенту Shur-Co. В результаті виготовлено гнучкий і відносно легкий люк, який відкривається і закривається швидко і безпечно.
Зменшення ваги залізничних вагонів дозволить Greenbrier збільшити їх місткість, а відповідно і вантажопідйомність без перевищення обмежень щодо максимальної ваги.
Tsunami Hatch працює від тиску повітря, тому його можна під’єднати до пневматичної системи, яка керує гальмами залізничних вагонів. Локомотив маршрутного поїзду, який перевозить один тип вантажу, виконуватиме функцію компресора, люк кожного вагона може відкриватися автоматично відповідно до його близькості до вантажного пункту.