DB хоче транспортувати водень потягами
Окрім вугілля, яке має монополізувати німецьку залізничну мережу майбутньої зими, водень також відіграватиме значну роль у перевезених обсягах.
DB Cargo розробила стратегію транспортування водню між портами та внутрішніми районами Німеччини, намагаючись замінити неіснуючу трубопровідну інфраструктуру Німеччини. Про це пише REUA з посиланням на RailFreight.
Рішення DB Cargo не дуже детальне, але практичне. Крім того, це терміново, оскільки протягом наступних місяців водень, ймовірно, стане лідером того, що федеральний уряд Німеччини називає «енергетичною сумішшю», яка намагатиметься замінити втрачені джерела енергії з Росії. У зв’язку з тим, що різні постачальники вже підписали угоди щодо транспортування зрідженого водню до портів Німеччини, залишається питання, як він потрапить на заводи з виробництва енергії.
З практичної точки зору, Німеччині бракує не постачальників водню, а йнфраструктури для переміщення екологічно чистого палива у внутрішні країни та промислових партнерів. «Для цього ми розробили рішення, яке легко й ефективно доставляє водень із портів до споживачів у внутрішніх регіонах, особливо до наших промислових клієнтів», — сказав д-р Сігрід Нікутта, керівник DB Cargo AG.
«Перевезення водню потягами є одним із головних пріоритетів для DB Cargo у майбутньому. Концепція являє собою ефективну альтернативу трубопроводам для водню, оскільки їх ще не існує», – повідомили в німецькій компанії.
Реалізація бачення на практиці не повинна бути такою складною. «Зеленому водню потрібна екологічна логістика – і ми можемо запропонувати це вже сьогодні», – підкреслив Нікутта. DB розгорне план мережі водневих залізниць у співпраці з постачальниками. Водень прибуде до німецьких портів у рідкому вигляді, завантаженим у типові вагони-цистерни, які використовуються для транспортування хімікатів. В результаті перевантаження з морських суден на поїзди не буде складною.
DB Cargo стверджує, що найпростішою частиною її плану буде пропускна здатність мережі та обладнання. Що стосується останнього, то DB вже має досвід і ресурси для транспортування водню, оскільки вже бере участь у подібних проектах. Одночасно компанія бере участь у розробці нових контейнерів для водню, які можуть кардинально змінити правила постачання палива. Що стосується потужності мережі, то це актуальне питання, на яке компанії доведеться відповісти на практиці. Оскільки транспортування вугілля є пріоритетом у найближчих планах Німеччини, а німецька мережа стикається з численними порушеннями, як потяги ефективно замінять водневі трубопроводи?
Позначки: DB Cargo, водень