Криворізький гірничо-металургійний комбінат ПАТ “ArcelorMittal Кривий Ріг” попередив уряд країни про загрозу зупинки через підвищення залізничних тарифів на 70%, повідомляє Інтерфакс-Україна.
У листі підприємства першому віце-прем’єр-міністру – міністру економіки Юлії Свириденко зазначається, що через підвищення залізничних тарифів на 70% функціонування підприємства опинилося під загрозою.
Повідомляється, що після введення у квітні-червні поточного року в експлуатацію доменної печі №6, конвертерного та прокатного цехів АМКР почав експортувати чавун та безпрецедентні обсяги залізорудного концентрату. У результаті в червні було продано близько 650 тис. тонн продукції, зокрема 200 тис. тонн металопродукції та 450 тис. тонн залізорудного концентрату.
“Нам довелося ухвалити низку складних рішень, щоб збалансувати питання фізичної безпеки працівників та наше бажання наростити обсяги експорту, які забезпечують валютні надходження в економіку та виживання нашого підприємства”, – йдеться у листі від 5 липня.
Однак через рішення Мінінфраструктури про підвищення залізничних тарифів з 1 липня 2022, а також блокування чорноморських портів, що зберігається, витрати на логістику зросли на 400%. У той же час ціни на металопродукцію на світових ринках знизилися більш як на 300 долл/тонна, а на залізорудний концентрат – більш ніж 40 долл/тонна.
Підсумком стало збільшення транспортних витрат разом із зниженням вартості гірничо-металургійної продукції на міжнародних ринках може призвести до повної зупинки виробництва.
“Ми вбачаємо у такому підвищенні залізничних тарифів значну загрозу для діяльності нашого підприємства, нашої спроможності функціонувати, забезпечувати робочі місця та поповнювати державний та місцеві бюджети”, – йдеться у листі комбінату.
Адміністрація АМКР закликає уряд знайти збалансоване рішення.
Нагадаємо, наприкінці червня АМКР повідомив про плани налагодження співпраці з УЗ щодо ефективних залізничних первезень, про це заявив щойно призначений директор з логістики АМКР Андрій Мягков. Проте вже за тиждень залізничні тарифи зросли на 70%.
Група Метінвест заявила, що з 1 липня призупиняється робота на Каметсталі, Інгулецькому та Південному ГЗК через логістичні фактори, зростання собівартості виробництва та падіння цін на продукцію.