Виставка Rail EXPO 2018
16-18 жовтня 2018 року у виставковому комплексі ТПП України відбулася головна залізнична подія, що єднає широку та вузьку колію
Міжнародна спеціалізована виставка Rail EXPO 2018
ЕКСПОНЕНТИ
ВІДВІДУВАЧІ
45% Директори та члени правління
38% Керівники департаментів та відділів
14% Спеціалісти
3% Інші категорії
Представники 586 компаній з 28 країн світу:
21 – локомотивобудівельних та ремонтних підприємств
16 – вагонобудівельних компаній
32 – сервісні компанії, що спеціалізуються на ремонті рухомого складу
54 – операторів та експедиторів залізничного рухомого складу
34 – великих вантажовласників, що користуються послугами залізниці
231 – виробників та постачальників комплектуючих
Урядові та громадські організації, науково-дослідницькі установи та навчальні заклади, інжинірингові компанії, консалтингові агенції, банківські та фінансові установи, страхові та юридичні компанії, рекрутингові агенції.
Rail EXPO 2018 – новації та розвиток
Свої продукти та послуги продемонстрували найбільші світові виробники рухомого складу, українські машинобудівники та розробники. Найбільші спеціалізовані форуми стали майданчиком для обговорення подальшого розвитку залізничної галузі:
Вагонобудування та ремонт рухомого складу. Частина І: Світовий досвід
Вагонобудування та ремонт рухомого складу. Частина II. Перспективи українського ринку
Інжиніринг та устаткування залізниць
Rail EXPO 2018 – діалог бізнесу та влади
Залізнична галузь потребує кардинальних реформ. Головна теза форуму – необхідність лібералізації ринку залізничних перевезень. Учасники ринку вимагають формування правової основи задля сталого розвитку залізничної галузі України.
Чіткі правила та справедлива конкуренція на залізниці сприятимуть залученню інвестицій, а отже розвитку інновацій та промисловій революції в Україні. Про це на відкритті виставки Rail EXPO 2018 говорили не лише представники бізнесу, а й законодавці та урядовці.
Володимир Омелян, Міністр інфраструктури України:
Тільки конкуренція на транспорті є раціональною та життєздатною в економічному сенсі. Угода про Асоціацію України з ЄС визначила три напрямки: відділення оператора інфраструктури від перевізної діяльності, відкриття ринку та лібералізація залізничних послуг, забезпечення інтероперабельності та технічної гармонізації задля розвитку інтегрованої залізничної системи та залізничного європейського простору.
Справедлива конкуренція між усіма учасниками ринку, прозорі тарифи на послуги та доступ до інфраструктури, економічна справедливість залізничних перевезень, максимальне використання існуючої інфраструктури, – це все прямі вимоги директив ЄС, які Україна має імплементувати та реалізовувати. Суспільство очікує стабільних і швидких відповідей на свої потреби.
Ярослав Дубневич, голова комітету ВРУ з питань транспорту:
Стратегічні рішення здатні вже сьогодні покращити стан залізничного транспорту, завантажити вітчизняні підприємства, оновити інфраструктуру та рухомий склад, стимулювати бізнес процеси та активізувати економіку. Одне з головних завдань – створення правової основи для конкурентоспроможної безпечної транспортної системи України. Все це безумовно призведе до інноваційного оновлення інфраструктури та рухомого складу.
Я переконаний, зустріч на цьому форумі, співпраця між українськими виробниками та підприємствами залізничного машинобудування з міністерством інфраструктури разом із законодавчою гілкою влади, а також Укрзалізниця дасть добрі плоди для розвитку залізничної галузі.
Геннадій Чижиков, президент ТППУ:
– Платформа Rail Expo – це відкриття наших залізничних можливостей. Нашому транспорту необхідна швидкість: треба швидше приймати рішення і надати можливість українському бізнесу рухатися вперед.
Rail EXPO 2018 – інноваційний поступ
Світові лідери залізничного машинобудування зацікавленні в українському ринку і готові запропонувати не лише готові рішення, а й різні варіанти співпраці. Зокрема компанія Alstom вже розпочала пошук серед українських виробників постачальників для свого нового виробництва у Польщі, а The Greenbrier Companies, Inc вивчає можливості для розвитку свого бізнесу в Україні.
Адем Саглик, заступник віце-президента з міжнародного маркетингу The Greenbrier Companies, Inc.
– Цікаво бачити презентацію нових продуктів та тенденцій на українському ринку. Ми раді підтримати цей форум. The Greenbrier Companies, Inc – готові ділитися своїм досвідом та розповісти про власні напрацювання щодо збільшення клієнтської цінності за допомогою інтегрованих рішень.
Флоренц Дюфур, директор з розвитку бізнесу Alstom в Європі.
– Alstom вперше представлено на виставці Rail Expo і я, як директор з розвитку бізнесу у Європі, дуже рада бути тут сьогодні. Alstom світовий лідер з надання рішень мобільності, це команда з 34150 працівників, що присутня у 60 країнах світу. Ми пишаємось, що Україна серед них. Розуміючи велику потребу України в модернізації, ми будемо раді забезпечити різні технічні рішення. Перший крок в цьому напрямку – підписаний місяць тому меморандум про взаєморозуміння з Українською залізницею щодо електровозів. Ми поглиблено працюємо, щоб запропонувати найкращі рішення по вантажним та пасажирським локомотивам включно з можливістю фінансування. Ми також плануємо розвиток промислової діяльності в Україні.Друге, Україна заслуговує на надійне партнерство для зміцнення своєї промислової діяльності та повного оновлення свого рухомого складу. Компанія Alstom готова ділитися своїм досвідом та прагне бути у тісній співпраці із замовником для розвитку локальних компетенцій. Ми запросили українських постачальників обговорити потенційне партнерство щодо спільної діяльності по всьому світу. Ми пишаємося можливістю розширити склад наших постачальників за рахунок українських підприємств.
Rail EXPO 2018 – відкриває український залізничний ринок світу
В рамках виставки відбувся перший ексклюзивний Alstom Sourcing Days.
Мета – розширення світової мережі постачання Alstom. В Україні французька компанія шукає виробників для постачання комплектуючих найбільшому заводу групи у Польщі, що виготовлятиме електропоїзди. Зацікавленність у співпраці з Alstom виявили близько 50 українських підприємств.
Rail EXPO 2018 – визнання для кращих
В рамках виставки вперше в Україні нагородили лідерів залізничної галузі Ukrainian Rail Award – за реалізовані проекти, що мали найбільший вплив на залізничну галузь України.
В номінації «Проект року» нагороду «Ukrainian Rail Award» отримала Індустріальна група УПЕК за проект “Розробка та виробництво інноваційних касетних підшипників TBU 1520 для букс вагонів підвищеної місткості“.
Група компаній ТІС отримала Rail Expo Award за проект “Запуск регулярних контейнерних поїздів з/до порту Южний“.
Щотижня з ТІС курсують регулярні контейнерні поїзди до Києва, Харкова, Дніпра і Тернополя. Це дозволяє одночасно збільшити обсяги і швидкість перевезення контейнерних вантажів і суттєво розвантажити автомобільні дороги. Останні два роки ТІС приділяє велику увагу розвитку залізничної інфраструктури та розвитку контейнерних перевезень.
ПАТ “Укрзалізниця” нагороджено Rail Expo Award за проект “Запуск нового Бескидського тунелю“, що має стратегічне значення для України, оскільки за маршрутом до західного кордону країни перевозяться понад 40 % транзитних вантажів. Новозбудований Бескидський тунель ліквідував єдине вузьке місце V Критського міжнародного транспортного коридору, який проходить територією Італії, Словенії, Угорщини, Словаччини, України та далі на схід.