В останні роки скорочення темпів міжнародної торгівлі та зменшення обсягів важких вантажів, таких як вугілля та сталь, спричинили тенденцію до зниження вантажоперевезень галузі. Тим не менш, збільшення рухів до цифрової обробки може допомогти повернути приплив.
Відповідно до прикордонної залізничної галузі, вантажні оператори прагнуть підвищити ефективність та продуктивність шляхом модернізації локомотивів з інтелектуальними системами, які підвищують безпеку та потужність, підвищують надійність та створюють кращі зв’язки у вантажних мережах.
За словами головного цифрового офіцера GE Transportation Лорі Толсон, зростаюча тенденція до цифровизації у галузі вантажних перевезень пов’язана зі зростанням інтермодальних мереж, що в значній мірі залежить від споживання. Згідно зі звітом Асоціації американських залізниць, у березні американські залізниці збільшили інтермодальні перевезення на 6,5%.
Багато років лізингодавці покладаються на методи ручного відстеження та важку кореспонденцію з залізничними операторами, щоб знайти їх контейнери. Однак, оскільки рішення, керовані великими даними та Інтернетом речей (IoT), продовжують проникати у приміські залізничні мережі, відстеження вантажів стало ключовим чинником для цифрових інновацій у галузі вантажних перевезень.
Відстеження вантажів: майбутнє є цифровим
Компанії пристосовують свої вагони та локомотиви до систем, що дозволяють постійно планувати моніторинг та технічне обслуговування, заощаджуючи час та зменшуючи робочу силу, які в інший спосіб вимагатимуть.
“Ця наочність допоможе підняти всю галузь високої конкуренції”, – говорить Толсон. “Якщо ви можете відстежувати це, ви можете розраховувати на це, і це, я думаю, допоможе модернізувати всю галузь і доставити їх туди, де вони йдуть, і я сподіваюсь, що це найдешевший спосіб кораблі для всіх нас як споживачів “.
Провідним у цій галузі є DB Cargo, одна з найбільших залізничних операторів Європи. В даний час компанія здійснює цифровування свого фрахту вантажного вагону. До 2020 року вона має намір встановити в Німеччині приблизно 70 000 фургонів з телематичними системами та найсучаснішими датчиками.
Бортувальні системи GPS відслідковуватимуть вагони та дозволять DB Cargo прогнозувати їх приблизний час прибуття, тоді як датчики нададуть різноманітні дані, від того, чи вагони є повними або порожніми, до рівня температури та вологості всередині. На додаток до покращення планування та профілактичного обслуговування, компанія заявляє, що цей крок матиме переваги в рамках ланцюжка постачання.
“У світі постійно зростаючої цифровизації сьогоднішні клієнти очікують високого рівня сервісу – вони хочуть знати в режимі реального часу, де їхній фрахт, коли він прибуде і який стан він знаходиться”, сказав DB Cargo генеральний директор Dr Роланд Бош у прес-релізі. “Саме тому ми модернізуємо весь наш флот за допомогою цифрових технологій.
Інша компанія, SNCF Logistics, вважає, що поліпшення відстеження може допомогти відвантажувачам повернутися до залізничних вантажів. У минулому році компанія оголосила про партнерство з Traxens для розробки “Digital Freight Train”, який має бути наповнений моніторинговими та технологіями відстеження в реальному часі, що додасть “значну цінність для клієнтів та страховиків”. Бортові пристрої, що постачаються компанією Traxens, також зможуть дистанційно контролювати і регулювати температуру рефрижераторних контейнерів, посилюючи перевезення швидкопсувних продуктів.
“Більшість вантажовідправників кажуть, що вони готові вдаватися до більшої вантажоперевезень, якщо враховуватимуться певні критерії, такі як дані в режимі реального часу та своєчасне доставлення – це буде гарантовано майбутніми цифровими вантажними потягами”, – сказав SNCF
Цифрові засоби відстеження вантажу також мають очевидні переваги, коли мова йде про перевезення потенційно небезпечних вантажів, це тема, яка часто вражає вантажну галузь. У 2013 році в місті Лак-Мегантик, Канада, вибухнули та вибухнули відпрацьоване потяг та відвантаження нафти, що скинуло більше 40 будівель та загинуло 47 людей.
У серпні минулого року технологічна фірма Asto Telematics була підписана відповідно до своєї нової технології телематики до парку “Сасол” з парку цистерн та візків із оксиду етилену Німеччини. Це дозволить енергетичній та хімічній компанії контролювати рухи вагонів, температуру та ударні сили на вагонах. У випадку можливого небезпечного сценарію автоматичне повідомлення з даними про вагон та його навантаження може бути відправлено відповідним органам, таким як пожежна команда, для здійснення цілеспрямованого втручання.
Моніторинг використання палива та безпеки
Портфель цифрових рішень GE Transportation підкреслює численні потенційні переваги відстеження вантажів. Платформа GoLINC збирає та обробляє інформацію з бортових датчиків і робить дані доступними для третіх сторін. Тоді є Trip Optimizer, автоматична система круїзного контролю, яка поєднує в реальному часі дані, включаючи розмір поїзда, топологію маршруту та якість доріжки, щоб визначити, коли локомотиви повинні пришвидшити або гальмувати.
Згідно з цією системою, яка буде встановлена на більш ніж 100 локомотивах на бразильській компанії Estrada de Ferro Carajás до 2019 року, мережа передбачає економію 9,4 мільйонів літрів дизельного палива та скорочення викидів CO 2 на 20,600 тонн на рік.
“Ви можете їхати 429 миль на один галон палива з тонною вантажу, тому, якщо ви робите ці цифри, математика феноменальна”, говорить Толсон. “Чим більше ми можемо зробити це передбачуваним, безпечним та точним, я думаю, що ми всі виграємо, в тому числі залізниці”.
Компанія GE Transportation все ще перебуває на ранніх етапах п’ятирічного контракту на оцифрування вантажних локомотивів 250 DB у Німеччині, Великій Британії, Франції та Польщі. За словами Толсона, процес встановлення локомотивів за допомогою цифрових технологій триває багато часу, але в кінцевому підсумку доведено, що він покращить обслуговування клієнтів та скоротить простої.
“Ви повинні робити багато тестування та об’єднання, щоб переконатися, що те, на що ви покладете, є безпечним [і] надійним”, – каже вона. “Це не виклик; це лише робота, яку ти маєш зробити “.