Програма оновлення парку вантажних вагонів в Україні та скорочення їх термінів експлуатації через війну призупинена до перемоги над російськими загарбниками. Про це повідомив журналістам голова правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін.
Про це пише REUA з посиланням на Rail Insider.
Очільник УЗ розповів, що наразі програма не актуальна. Призупинене, зокрема, передбачене нею поступове обмеження термінів експлуатації вагонів до нормативних.
«Наше завдання зараз дожити до перемоги. Що робити з вагонним парком далі, ми знайдемо. Наразі немає дефіциту рухомого складу, окрім зерновозів. Проте зерновози, скільки б їх не було в країні, все рівно буде дефіцит в ці місяці, адже починається збирання урожаю», – повідомив керівник УЗ.
Він додав, що на сьогодні в управлінні компанії знаходиться чимала кількість вагонів РФ та Білорусі.
«У нас є 18 тис. вагонів російської та білоруської власності, які на сьогоднішній день перебувають в нашому операційному управлінні згідно з рішенням суду, який їх заарештував та передав нам в управління», – сказав голова правління.
Олександр Камишін також зауважив, що залізничникам, порівняно з активною фазою російсько-української війни 2014-го, цього року вдалося уникнути великих втрат рухомого складу, зокрема, локомотивів.
«Відрізнити бойові дії 2014-го та 2022-го року можна тим, що ми практично не втратили рухомий склад. Ми встигли все оперативно вивезти з зони бойових дій. Навіть з депо, яке було одним із перших захоплено російськими військами, вивели практично весь рухомий склад. У нас із 30 американських локомотивів тільки один лишився з причини планового обслуговування. Локомотиви, вагони та інший рухомий склад вчасно евакуювали», – відмітив очільник УЗ.
За його словами, компанія також розглядає можливість вирівнювання тарифних класів.
Нагадаємо, від 1 лютого набрав чинності указ МІУ, який передбачав оновлення рухомого парку. Очікувалося, що за 10 років граничний термін експлуатації вантажних вагонів поступово зменшиться до нормативного. За цей час в Україні мало бути збудовано 51,3 тис. нових вантажних вагонів: 36,7 тис. напіввагонів та 14,6 тис. зерновозів. Саме ці види рухомого складу становлять близько 65% у загальному вантажному парку.