УЗ хоче переглянути невигідні контракти з довгострокової оренди вагонів
Укрзалізниця має намір домогтися перегляду невигідних контрактів на довгострокову оренду вагонів – в.о. голови правління компанії
Укрзалізниця планує переглянути контракти на довгострокову оренду вагонів, про це заявив в.о. голови правління УЗ Іван Юрик в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна“.
Нинішній очільник УЗ позитивно відповів на питання про те, чи планує компанія домагатися перегляду укладених при попередньому керівництві контрактів з довгострокової оренди вагонів.
“Так, плануємо. За результатами переговорів з нашими основними клієнтами ми повинні вийти на рішення цього питання”, – сказав Юрик.
Нагадаємо, Укрзалізниця з червня 2020 року запропонувала послуги перевезень у вагонах компанії на довгі терміни. Однією з переваг такої пропозиції було зниження вартості послуг: чим на довший термін замовлятиметься послуга, тим нижчою буде ціна за вагони.
Восени 2020 року низка компаній, зокрема “Атланта-Агро” подали судові позови до АТ “Укрзалізниця” щодо розірвання додаткової угоди, вказавши що “нові ставки призвели до взяття ПП «Атланта – Агро» збиткових довгострокових зобов`язань з виконання планів перевезення за відсутності можливості внесення змін в умови додаткової угоди та одностороннє застосування штрафних санкцій AT «Укрзалізниця» за порушення умов додаткової угоди до Позивача за обставин неможливості її виконання”.
У січні 2021 року Укрзалізниця на «голандських аукціонах» через онлайн-систему «ProZorro. Продажі» змогла реалізувати понад 1,26 млн. вагоновідправлень протягом наступних трьох років за узгодженими строками та обсягами.
Зокрема, повідомляє інформаційний сервіс Укрвантаж, за результатами проведених 26 тендерів Метінвест-Шиппінг отримав напіввагони УЗ на три роки за мінімальною ставкою – грн.480/доба (тут і далі без ПДВ), тоді як стартова ціна складала грн.800/доба. Згідно з умовами тендерів, послуги надаватимуться з 1 лютого цього року до 31 грудня 2024 року.
“Ми отримуємо гроші за принципом “бери або плати”. Так що навіть тоді, коли наші вагони простоюють, ми отримуємо компенсацію за такий простій. Тому, здавши по 480 грн наші вагони на три роки, ми гарантували компанії стабільний дохід. А якщо ми будемо сидіти і чекати, коли ж ці 480 стануть 900, то ми повернемося до низки вагонів, що стоять під парканом незатребуваними “, – прокоментував цю ініціативу екс-глава УЗ Володимир Жмак в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.
Саме цей контракт зазнав нищівної критики і став одним з приводів для відставки керівника вантажного напряму УЗ Іраклі Езугбая, а згодом Кабінет міністрів України за поданням наглядової ради “Укрзалізниці” 17 березня звільнив главу правління компанії Володимира Жмака і знову призначив на посаду в.о. глави правління Івана Юрика (діючий член правління УЗ), раніше вже виконував обов’язки глави компанії.
Позначки: довгі договори, Метінвест, УЗ, Укрзалізниця, Юрик