Керівництво держкомпанії хоче підвищити дисципліну своїх клієнтів, оскільки в УЗ вважають, що підприємства недостатньо інвестують в розвиток внутрішньої логістики. Плата за користування вагонами УЗ при розвантажувально-навантажувальних операціях буде стягуватися після 6-ої години при одній операції і після 12 години для здвоєних операцій. Про це розповів на зустрічі, організованій в Європейській Бізнес Асоціації, операційний директор АТ “Укрзалізниця” В’ячеслав Єрьомін, повідомляє ЦТС. У свою чергу очільник Укрзалізниці Євген Кравцов повідомив, що штрафні санкції у вигляді плати за інфраструктурну складову будуть застосовуватися з 73 години:
Конструктивні пропозиції від бізнесу, ми врахували: перенесли часовий рубіж з 48 годин до 72 годин, коли плата за користування вагонами під вантажними операціями різко збільшується; передбачили більш лояльні умови по здвоєних операціях: спочатку пропонувалося 6 годин безкоштовного користування вагонами, а зараз 12. Наша логіка така: чим справніше керуєш технологічним процесом – тим менше платиш. Використовувати зерновози як елеватори, бо це дешевше – не за адресою.
Фото ЕВА
Нагадаємо, раніше планувалося, що така плата буде застосовуватися з 49 години.
“Плата за інфраструктуру не ділиться по годинах, тобто якщо на кілька годин затримати вагон, то заплатити потрібно повну вартість. Як приклад в УЗ взяли піввагон: якщо здійснити вантажні операції за 6 годин – плата 0 грн, 7 годин – 258,4 грн, 12 – 443 грн, 15 – 553,8 грн, 24 – 886 грн. за дві доби – тисяча сімсот сімдесят два грн. Починаючи з першої години третьої доби – 5315 грн (тобто за два дні користування вагоном – по 886 грн, плюс інфраструктурна складова 3543 грн)”, – пояснювали в УЗ раніше деталі нарахування плати за користування вагонами, коли штрафи планували застосовувати з 49 години розвантажувально-навантажувальних робіт.
Як заявив Кравцов, таким чином УЗ хоче дисциплінувати вантажовідправників. Оскільки, на його думку, багато підприємств недостатньо інвестують в розвиток внутрішньої логістики через що, впевнені в УЗ, в тому числі знижується оборот вагонів. Як найбільш яскравий приклад він навів меткомбінат “АрселорМітал Кривий Ріг”. За словами Кравцова, на залізничної станції меткомбінату вагони в середньому знаходяться 10 діб в той час як норматив – 68 годин. За три роки цей показник збільшився в 3,5 рази.Позначки: , , , ,