LDC створить залізничний логістичний бізнес в Україні
Глобальний Агротрейдер Louis Dreyfus Company (LDC) планує створити власний залізничний логістичний бізнес в Україні, пише видання Порти України. Про це стало відомо з повідомлення прес-служби Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР):
З 2012 року LDC і ТОВ «Бруклін-Київ» спільно реалізують проект будівництва нового зерноперевантажувального комплексу в Одеському морському порту річною потужністю 4,5 млн тонн. Загальна вартість проекту становить $ 100 млн.
У листопаді 2018 року голова наглядової ради Louis Dreyfus Holding B.V. Маргарита Луї-Дрейфус відвідала Україну. В ході візиту глава компанії заявила, що трейдер планує істотно збільшити інвестиції в Україну в найближчі роки.
У вересні 2018 року LDC і ТОВ «Бруклін-Київ» розпочали спільну експлуатацію першої партії нових вагонів-зерновозів.
Louis Dreyfus Company (штаб-квартира – Амстердам, Нідерланди) спеціалізується на торгівлі сільськогосподарською продукцією, добривами. Контролює близько 10% світового обсягу торгівлі сировинними товарами. Входить до четвірки найбільших агротрейдерів світу – так звану ABCD (ADM, Bunge, Cargill, Louis Dreyfus). Компанія в 2018 році збільшила чистий прибуток у порівнянні з 2017 роком на 12% – до $ 355 млн.
LDC працює в Україні з 1998 року. Є одним з найбільших експортерів агропродукції з України, щорічно поставляючи на зовнішні ринки близько 4 млн тонн зерна. Позначки: LDC, вагонобудування, ЄБРР, зерновози, інвестиції
«ЄБРР і LDC оголосять про початок співпраці з питання створення LDC в Україні власного залізничного логістичного бізнесу», – анонсувала прес-служба фінустанови.Як відзначили в міжнародній фінансовій організації, наша країна стає все більш значущим ринком поставок зерна в світовому масштабі, новий спільний проект ЄБРР і Louis Dreyfus повинен посилити цей тренд.
“Кошти будуть використані на закупівлю до 1 тис. Залізничних вагонів-зерновозів, що значно полегшить логістичну діяльність компанії в сфері обробки зерна. LDC зможе диверсифікувати наявні у неї засоби перевезення зерна з сільськогосподарських районів України в її порти. Нові залізничні вагони зменшать обсяг зерна, перевозиться вантажним автотранспортом, і завдяки цьому допоможуть зменшити річний обсяг викидів CO2 на 8510 тонн “, – відзначили в ЄБРР.Там також відзначили, що Банк є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні. З початку діяльності в країні в 1993 році він взяв на себе сукупні зобов’язання з надання майже 13,6 млрд євро в рамках 432 проектів. Нагадаємо, що у липні 2019 року ЄБРР погодив кредит до $ 35 млн на фінансування покупки до 1 тис. вагонів-зерновозів дочірньою компанією LDC в Україні.