АрселорМіттал Кривий Ріг поліпшив середній оборот вагонів у березні
Меткомбінат “АрселорМіттал Кривий Ріг” (АМКР), у якого довжина залізничних колій складає понад 600 кілометрів, у березні поліпшив середній оборот вагонів на 35% в порівнянні з лютим, скоротивши його зі 168 до 109 годин. Інформує прес-служба підприємства.
Поліпшити ключовий показник роботи з приймання, обробки та відправки вагонів з вантажами вдалося завдяки істотному збільшенню локомотивного парку, що обслуговує цех металургійного виробництва, – з 80 до 89 тепловозів. Крім того, АМКР додатково орендував 7 локомотивів, тому в березні кожну зміну на лінію виходить 96 локомотивів.
На підприємстві повідомляють, що збільшити парк допомогли оперативні відновлювальні ремонти тепловозів, які проводяться безпосередньо на АМКР своїми силами і з залученням підрядників, – відзначили на меткомбінаті. – Крім цього, підприємство успішно долає об’єктивні труднощі, які пов’язані з дефіцитом потужностей по капремонту тепловозів в Україні і санкцій на поставку запчастин до них з боку Росії. Так, в минулому році було отримано перший локомотив з американським дизельним двигуном Cummins. Ще три машини з американським двигуном прийдуть на підприємство цього року.
Днями представники “АрселорМіттал Кривий Ріг” приймають на Миколаївському тепловозоремонтний завод два локомотива після капремонту – до кінця місяця вони повинні прибути на підприємство і також поповнити парк тепловозів. Ще три машини доставлять на підприємство до червня. Всього ж в цьому році буде проведено капремонт (проводиться раз в шість років) 11 тягових машин. Крім цього, власний персонал в позаурочний час проводить поточні ремонти. Три локомотива вже відремонтовані, плюс два – в стадії завершення.
Ще одна можливість, яку використовує підприємство для нарощування локомотивного парку, – це придбання додаткових тепловозів. Один з них – ТМ2У 9043 – був куплений на початку цього року, в лютому після перевірочних випробувань він вийшов на лінію. У 2020 році “АрселорМіттал Кривий Ріг” має намір придбати ще чотири нових тепловоза.
Крім цього, підприємство вживає заходів для поліпшення ситуації з доставкою і відправкою вантажів залізницею, що, в кінцевому підсумку, також позначається на всьому ланцюжку руху вагонів, в тому числі на території підприємства. Справа в тому, що одна з основних проблем пов’язана з тим, що зараз на підприємство йде додатковий потік порожніх вагонів з незалежних від нього причин. Ряд транспортних компаній (власників рухомого складу) забороняють навантажувати в свої вагони після доставки вантажів на підприємство – головним чином, вугілля. “АрселорМіттал Кривий Ріг” прагне врегулювати дану ситуацію у максимально короткі терміни, щоб з’явилася можливість відвантажувати концентрат у вагони, які приходять з вугіллям на підприємство.
Інша дієва міра щодо прискорення перевезень – це тотальний перехід на прямі маршрутні поставки. Зокрема, введені роздільні прямі маршрути з портової станції Чорноморська-для-ТИС. Зараз формуються окремі склади і по вугіллю, і по вапняку, які йдуть з чорноморських портів. Раніше вони могли йти партіями у змішаних складах – по 5-10 вагонів – і доводилося витрачати час на їх накопичення на станції Кривий Ріг-сортувальна для формування повноцінних довгих складів для відправки на підприємство. Тепер в «АрселорМіттал Кривий Ріг» прийняли рішення відмовитися від практики вагонної відправки в змішаних складах, що призводить до значних затримок залізничних перевезень.
Крім того, ведуться переговори про формування знеособлених маршрутів порожняка, щоб в один склад можна було включати вагони УЗ і приватних операторів. Це значно полегшить організацію транспортного потоку з портів на криворізький вузол, на якому можна вже розподіляти порожні вагони під завантаження гірничо-збагачувальним комбінатам і шахтам (їх в Кривому Розі налічується близько 15) і єдиному металургійному комбінату.
Для поліпшення ситуації з перевезеннями «АрселорМіттал Кривий Ріг також уклав договір з Південною залізницею на сортування вагонів з вугіллям на станції Куп’янськ-Сортувальний та відправці складів на підприємство. Плюс підписаний договір з Південно-Західною залізницею про сортування вагонів з вапняком зі станції Нігин на станції Жмеринка для формування маршрутних поставок на меткомбінат.
Крім цього, ведуться переговори з Львівською залізницею про накопичення вагонів з вапняком зі станцій Скалат і Максимівка-Тернопільська. Зараз розглядаються варіанти по станції, на якій будуть формувати маршрути.
Усі перелічені заходи дозволять добитися додаткових поліпшень із залізничних перевезень вантажів і їх обробці на підприємстві.
Позначки: АМКР, вагонообіг, перевезення, УЗ