Використання бізнесом приватних локомотивів і вагонів не вирішить проблему дефіциту тяги для вантажних перевезень, – вважає голова правління АТ “Укрзалізниця” Євген Кравцов.
Про це він сказав
в інтерв’ю Цензор.НЕТ.
“Наступного року ми плануємо провести капітальний ремонт більш ніж 100 локомотивів. Це значно більше, ніж минулого року. Ми робимо акцент також на ремонт лінійного обладнання і збільшили фінансування на такі ремонтні роботи практично в половину. Крім того, вперше за 20 років ми отримали 15 локомотивів. Востаннє магістральний тепловоз “Укрзалізниця” отримала десь у 1994 році. Після цього оновлення парку взагалі не було. Ми провели через різні види поточних ремонтів локомотиви понад 7 тис. разів. І наступного року збільшимо цей показник. Якщо казати про плани перевезень, то ми з показниками на 2018 впоралися майже на 100%”, – сказав він.
З приводу потужної критики в частині нестачі локомотивів і вагонів, яка обрушилася на “Укрзалізницю” з боку бізнесу, Кравцов сказав:
“Підприємства деяких галузей економіки (металургійні, рудні зокрема) готові зростати більше, ніж ми на сьогодні можемо перевезти. Тут вирішення просте: необхідно дати нам змогу інвестувати і дати кошти від вантажного тарифу”.
Також Кравцов пояснив, чому не підтримує ідею використання бізнесом своїх власних вагонів і тяги.
“Приватні локомотиви і приватна тяга не принесуть вирішення. Якщо для того, щоб довезти продукцію з, наприклад, українських ГОКів на Придніпров’ї до угорського кордону, необхідно 3-4 рази змінити типи локомотивів. Це великі кошти, великі інвестиції. Я не бачу можливості і тих підприємств, котрі будуть готові це профінансувати. Є окремі підприємства, у яких одна точка навантаження і одна точка вивантаження, тому вони активно лобіюють приватну тягу. У них простий механізм: вони зможуть придбати один тип локомотивів, поставити на лінію і не від кого, як вони вважають, не залежати. Але, по-перше, який це буде локомотив? Може вийти ситуація, що трапилася кілька років тому, коли навезли в Україну старих списаних російських вагонів, а у нас їм продовжили термін використання. Таке саме сталось і з локомотивами. Навезли старого російського дрантя, яке там не використовують, а у нас поставлять під аварійні перевезення. Нічого доброго з цього точно не буде”, – зазначив він.
Глава УЗ нагадав, що він підтримує ідею створення незалежного транспортного регулятора.
“Необхідно, щоб і в тарифній політиці, і в питаннях безпеки, і в питаннях роботи на ринку були чіткі правила. Адже ми не монополісти щодо вантажних вагонів. Більша частина цього парку в Україні приватна. Тому є сенс, щоб був незалежний регулятор, який встановитиме правильні і прозорі правила гри”, – констатував Кравцов.
Позначки: Кравцов,
НКРТ,
приватна тяга,
УЗ