Укрзалізниця відновлює електричне та механічне обладнання приміських поїздів, тягових двигунів та дизелів, обладнання салонів і туалетних приміщень. У першому півріччі 2019 р. в умовах депо поточними ремонтами відремонтовано 45 складів електропоїздів та 18 составів дизель-поїздів, капітальним ремонтом в умовах депо відремонтовано шість складів електропоїздів та один состав дизель-поїзда.

Укрзалізниця продовжує роботу з поточного та капітального ремонту рухомого складу для перевезень пасажирів у приміському сполученні. До кінця 2019 р. в умовах депо поточними та капітальними ремонтами планується відновити ще майже 50 составів електропоїздів та 15 составів дизель-поїздів.

Основні ремонтні бази, які забезпечують відновлення електропоїздів, — це моторвагонні депо Одеса-Застава І для електропоїздів змінного струму та Нікополь для електропоїздів постійного струму. Для дизель-поїздів основною ремонтною базою є моторвагонне депо Христинівка. Також ремонти електро- та дизель-поїздів виконуються й іншими моторвагонними депо, зокрема Львів, Здолбунів, Коломия, Тернопіль, Полтава, Люботин, Харків, Фастів, Сватове та іншими.

Крім того, в умовах ПрАТ «Київський електровагоноремонтний завод» для відновлення ресурсу, виконання модернізацій агрегатів, заміни кабельно-провідникової продукції та продовження терміну служби моторвагонного рухомого складу здійснюється капітальний ремонт електропоїздів. За перше півріччя виконано капітальні ремонти трьох составів електропоїздів, а до кінця року завод капітально відремонтує ще шість составів поїздів. Зокрема, у серпні для регіональної філії «Львівська залізниця» буде відправлено один десятивагонний состав.

Завод готовий поступово збільшувати щорічні обсяги ремонту за умови стабільного замовлення та його фінансування. ПрАТ «Київський електровагоноремонтний завод» — єдине підприємство в Україні, яке виконує капітальні ремонти (КР-2) та капітальні ремонти з подовженням терміну служби (КРП) електропоїздів, що дозволяє зберігати його функціональність в умовах, коли не здійснюється придбання нових приміських поїздів у необхідних обсягах.

Укрзалізниця неодноразово зверталася до місцевої влади в регіонах та столиці, оскільки саме місцеві органи влади є замовниками послуг з перевезення пасажирів у приміському сполученні, щодо потреби фінансувати придбання нових приміських поїздів на заміну критично зношеним. Це передбачено Законом України «Про залізничний транспорт», на виконанні якого наполягає компанія.

Приміські перевезення в Україні виконують велику соціальну функцію, залишаються найдешевшими порівняно з усіма видами транспорту та потребують фінансової підтримки не лише для розвитку, а й збереження та уникнення скасування рейсів і маршрутів. Зношеність приміських поїздів критична: дизель-поїздів — на 97,2 %, електропоїздів — на 87,5 %. Укрзалізниця щороку в приміському сполученні перевозить понад 100 млн пасажирів.