Найчастіше на залізниці крадуть вугілля, чорні метали, металобрухт, інші непродовольчі вантажі та зерно.
Найбільш напружені криміногенні дільниці — на сході країни: станції та дільниці Донецької, Придніпровської, Південної та Одеської залізниць.
Укрзалізниця скаржиться, що останнім часом залізничникам дедалі складніше доводити факти розкрадання вантажів та взаємодіяти з правоохоронцями. Так, за три місяці 2020 р. за матеріалами, переданими в поліцію, Укрзалізниця отримала лише 27 % відповідей.
Роман Веприцький, в. о. члена правління АТ «Укрзалізниця», до розв’язання проблеми незбереження вантажів потрібен комплексний підхід. З боку Укрзалізниці цим мають зайнятися воєнізована охорона та представники Департаменту управління рухом, активного сприяти їм просять клієнтів та правоохоронців. Національний перевізник обіцяє звільняти працівників, причетних до цих злочинів.
«Збереження вантажів — один із головних якісних показників роботи перевізника. Для його поліпшення ми повинні працювати за двома напрямами, перший з яких — це профілактика та реагування, а другий — страхування вантажів. На наш погляд, це найбільш цивілізований інструмент розв’язання проблеми. Потрібно вивчити, як інші країни застосовують цей механізм, і розглянути можливість використання такої практики у нас», — зазначив Роман Веприцький.
Розукомплектування вантажних вагонів під час перевезення вантажів завдали Укрзалізниці фінансових збитків минулого року на суму 128,9 млн грн. Для запобігання прихованому розкраданню вантажів Укрзалізниця, зокрема, здійснює модернізацію вагонів, а також планує запровадити більш жорстку відповідальність за відправлення розукомплектованих вагонів.