Вперше контейнерний поїзд з Китаю перетнув  Україну і без перевантаження на кордоні прибув до польського Славкува широкою колією LHS. Він проїхав через прикордонні переходи Зернове — Ізов за 39 годин і 54 хвилини. У складі – 45 сорокафутових контейнерів.

З китайського Сіаню до Славкува контейнерний поїзд виїхав 12 днів тому. У Сіані, що є колишньою столицею Китаю, розпочинався історичний Шовковий шлях. Це один із найбільш розвинутих сухих портів і логістичних центрів Нового шовкового шляху.

Маршрут «Китай-ЄС» транзитом Україною є надійним, дешевшим та зручнішим для всіх учасників цього логістичного ланцюга. А цей поїзд – гарний знак і перша важлива ластівка в організації масштабних проектів з Китаєм та Середньою Азією для Укрзалізниця. УЗ може бути частиною сухопутного маршруту, морського та маршруту ТМТМ, – зазначив Євген Кравцов, голова правління АТ “Укрзалізниця”.

Geplaatst door Євген Кравцов op Donderdag 9 januari 2020

 

Євген Кравцов, голова правління АТ «Укрзалізниця», підкреслив:

З 2008 року щороку обсяг транзитних перевезень Україною падає. Транзит з Китаю до країн ЄС має ряд штучних перепон з політичним забарвленням. Це питання не бізнесу, а геополітики. Але зі свого боку УЗ – максимально надійний партнер для транзиту. Бо пропонуємо альтернативні і вигідні маршрути.

Щодо технічних моментів: контейнерний поїзд виїхав з китайського Сіаню до Славкува, у дорозі – 12 днів. Сіань є колишньою столицею Китаю, тут починався історичний Шовковий Шлях. Населення – 13 млн, і це один з найбільш розвинутих сухих портів і логістичних центрів Нового шовкового шляху.

Загалом територією України контейнерні поїзди перевозять вантажі з КНР до Словаччини, Угорщини та Німеччини.

Наразі територією України курсують 33 контейнерні поїзди, з яких 9 — у міжнародному сполученні. У них за 11 місяців 2019 року перевезено 140,6 тис. TEU контейнерів. Це на 65 % більше, ніж за відповідний період 2018 року.