Укрзалізниця укладатиме довготривалі контракти з компаніями, які постачають критично важливі позиції, та перейде на прямі договори з виробниками продукції

В Міністерстві інфраструктури України відбулося перше засідання Антикризового штабу з відновленню стійкого функціонування АТ «Укрзалізниця».

«Укрзалізниця» зараз перебуває в найбільшій за всі роки свого існування кризі. Річний план закупівель, який виконаний тільки на 34,2%, корупція, неефективний менеджмент і затягування реалізації критичних для держави рішень — у результаті, майже вся залізнична інфраструктура зараз у критичному стані. Так у 2021 році замість 400 км запланованих капремонтів колії роботи проведені тільки на 169 кілометрах. У фокусі сьогоднішнього засідання — закупівлі продукції, яка необхідна для стабільного функціонування залізниці. Ми маємо виправити ситуацію з проваленим планом закупівель. Наше основне завдання — у максимально короткі терміни спільними зусиллями напрацювати конкретні рішення», — розповідає Олександр Кубраков.

Основні теми першого засідання

  •  розв’язання проблеми проваленого плану закупівель матеріалів для забезпечення роботи «Укрзалізниці», який цьогоріч виконаний тільки на третину;
  •  підготовка фінансового плану «Укрзалізниці» на 2022 рік, який би враховував реальний стан компанії;
  •  підвищення ефективності роботи Наглядової ради компанії шляхом встановлення реалістичних та конкретних показників ефективності для її членів;
  •  покращення якості роботи правління через розв’язання проблеми нестабільності його кадрового складу.

Напрацьовані пропозиції

  •  укладання довготривалих контрактів з компаніями, які постачають критично важливі позиції для інфраструктурного, локомотивного та вагонного господарств;
  •  розробка окремих методологій закупівель для залізничної галузі;
  •  перехід на прямі договори з виробниками продукції, зокрема дизельного палива.

Ці стратегічні зміни покликані розв’язати проблему періодичних криз в процесі постачанні продукції «Укрзалізниці», що своєю чергою ставить під загрозу роботу державної залізничної компанії.

Окрім цього, Міністерство інфраструктури, «Укрзалізниця», Наглядова рада та інші центральні органи виконавчої влади домовилися допрацювати єдині правила для закупівель залізничної номенклатури, які дозволять впровадити в цій сфері довгострокові контракти.

За підсумками засідання відбувся брифінг, на якому виступили заступник міністра інфраструктури Василь Шкураков, в.о. голови правління АТ “Укрзалізниця” Олександр Камишин і член наглядової ради АТ УЗ Сергій Лещенко, повідомляє ЦТС.

“Ми провели перше установче засідання. Ми розглянули важливе питання щодо діяльності, намітили план роботи на майбутнє. Одним з ключових питань у нас був і питання закупівель” Укрзалізниці “, плани закупівель, проблеми … Також були розглянуті питання фінансово-господарської діяльності, встановлення показників ефективності діяльності наглядової ради. Ми сьогодні “стартонув” і будемо дуже активно працювати, Міністерство інфраструктури буде очолювати цей процес “, – заявив Василь Шкураков.

“На сьогодні програма закупівель УЗ виконана менш ніж на третину і по деяких позиціях закуплено 0 тонн взагалі. Порівнюючи, наприклад, з 10 роками раніше, коли закуповувалося 100 тис. т рейок в рік, з п’ятьма роками назад, коли закуповували 50 тис. Т рейок на рік, на сьогоднішній день закуплено 129 т. А без рейок важко будувати щось взагалі. Схожа ситуація по стрілочних переводах. Вирішення цієї проблеми лежить не тільки в площині УЗ, нам для цього потрібна допомога наглядової ради, МІУ, Кабміну і Верховної Ради. І за цією допомогою ми сьогодні звернулися “, – додав керівник УЗ Олександр Камишин.

Сергій Лещенко заявив, що не є членом антикризового штабу, але був запрошений на його засідання. Він також зазначив, що ряд питань, що стосуються закупівель, виходять за рамки повноважень УЗ і висловив надію на співпрацю в цьому питанні з Міністерством інфраструктури.

Учасники штабу також домовилися зустрічатися в такому форматі не рідше одного разу на місяць, а у разі потреби проводити позачергові засідання.

Нагадаємо, 15 вересня 2021 року Уряд на виконання рішення Ради національної безпеки та оборони погодив створення Антикризового штабу з відновлення сталого функціонування АТ «Укрзалізниця». Його очолив Міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Окрім Міністра, до Антикризового штабу увійшли перший заступник Міністра інфраструктури Василь Шкураков, в. о. Голови правління АТ «Укрзалізниця» Олександр Камишін, заступник Міністра економіки України Крістіна Голубицька, заступник Міністра фінансів України Олександр Кава, керівник департаменту запобігання та виявлення корупції НАЗК Сергій Деркач, представники правоохоронних органів, Антимонопольного комітету України, EBA, ACC та інші.

Позначки: , , , , , , , ,