Наразі УЗ проводить дослідження потенційних напрямків та планує розпочати впроваджувати нові маршрути до кінця року

Голова правління АТ “Укрзалізниця” Володимир Жмак під час Всеукраїнського форуму “Україна 30. Інфраструктура” розповів про візію розвитку проєкту приміських поїздів City Express.

“Ми вирішили змістити фокус і в цьому році зайнятися приміським сполученням. Виділивши три основні регіони – Київ, Харків, Дніпро … Мова не йде про якийсь “гіперлуп”. Це проєкт дуже практичний і реальний, і дасть значний ефект всьому місту Києву і дозволить розвантажити дороги, – заявив глава УЗ. – Все, що для цього проєкту потрібно, у нас вже є – інфраструктура, рухомий склад, який ми зможемо підтримувати в робочому стані ще пару років”, – розповів В. Жмак.

За словами Володимира Жмака кількість пасажирів приміського залізничного сполучення з Києвом збільшиться з 77 тис. до 150 тис. щоденно. Для цього потрібно відремонтувати деякі ділянки та поліпшити диспетчеризацію, а також запровадити човникові перевезення.

“Буча, Святошино, Боярка, Київ, Почайна, Вишгород, будемо їхати на Бровари… Основні моменти – єдиний квиток, персоніфікація пасажирів. Все це повинно бути діджиталізовано. Як будемо впроваджувати? Сьогодні ведемо дослідження на предмет перших напрямків і протягом року будемо впроваджувати поступово нові маршрути. Своїми силами відремонтуємо близько 50 електропоїздів та інфраструктуру. У майбутньому хочемо поставити на маршрути нові низькопідлогові електрички. Зараз ведемо переговори, щоб виробляти їх в Україні або хоча б локалізувати тут виробництво “, – пояснив голова АТ УЗ.

Жмак зауважує, що УЗ не може впоратися з таким проєктом самостійно і їй потрібна допомога місцевих територіальних громад і держави.

Нагадаємо, в березні 2019 року тодішній глава УЗ Євген Кравцов заявив, що “Укрзалізниця” планує провести якісне і повне оновлення Київського залізничного вузла, назвавши проєкт київський “S-Bahn”. Тоді мали намір повністю оновити рухомий склад київської електрички, а також ближнього передмістя в напрямку Ірпеня, Фастова, Білої Церкви, Броварів, Борисполя.

Згодом назву проєкту трансформували на Kyiv Citу Express. Вартість проекту оцінювали в 4 млрд грн, з урахуванням придбання рухомого складу.

Позначки: , , , ,