Україною хочуть перевозити напівпричепів з Туреччини до Скандинавії — один з варіантів розвитку міжнародного мультимодального маршруту Туреччина – Україна – Литва – Польща.

Філія ЦТС “Ліски”,  транспортно-логістичні компанії Ukrferry та FerryPlus, LTG Cargo Ukraine, дочірня компанія LTG Cargo — вантажної компанії найбільшого залізничного бізнесу у Балтійських країнах — Lietuvos Geležinkeliai (Литовська залізниця), домовились про спільну реалізацію проєкту розвитку міжнародного мультимодального маршруту Туреччина — Україна — Литва — Польща, повідомляє REUA з посиланням на інформацію Укрзалізниці.

Як зазначив виконавчий директор філії «Центр транспортного сервісу «Ліски» АТ «Укрзалізниця» Едвін Берзиньш, йдеться про реалізацію роботи маршруту порт «Карасу» (Туреччина) — залізничний термінал порту «Чорноморськ» (Україна) — Вільнюс / Каунас / порт «Клайпеда» (Литовська Республіка) / Каунас — Білосток (Польща).

Так, підписанти меморандуму домовились спільно опрацювати можливість організації регулярних інтермодальних перевезень за вказаним маршрутом та створити ефективний транспортний коридор між Чорним та Балтійським морями, використовуючи транспортно-пропускну спроможність усіх задіяних країн, а також поромний транспорт.

Учасники проєкту сподіваються, що  збільшення залізничних перевезень вантажів між Туреччиною та Центральною й Північною Європою, а також ріст конкурентоспроможності таких перевезень і, як наслідок, їх доходності.

«Україна, яка є центром Європи, просто не має шансу не брати до уваги всі можливості розвитку мультимодальних та будь-яких інших перевезень між країнами. Сьогоднішній меморандум саме підтверджує нашу рішучу позицію щодо такого розвитку й міцного партнерства», підкреслює Едвін Берзиньш.

Зокрема, розглядається можливість перевезення напівпричепів між українським Чорноморськом та литовською Клайпедою, що відбуватимуться у складі поїзду “Вікінг”, який курсує залізницями Литви, Білорусі та України. Повідомляється, що на першому етапі буде 2 групи по 40 вагонів (разом – 80 одиниць). Інтенсивність перевезень – один рейс на тиждень з однією групою вагонів. За рік таким чином планують перевозити близько 1000 напівпричепів.
За допомогою спеціального обладнання напівпричепи тягачів завантажать на платформу поїзду. Наприкінці поїздки залізничною колією напівпричепи знову переставлять на тягачі, що дозволить надавати послугу «останньої милі» – доставку вантажу «до дверей» клієнта.
Послуга особливо перевезення напівпричепів залізницею популярна в Західній Європі. Таке партнерство залізничних та автомобільних перевізників дає можливість використовувати по максимуму переваги кожного виду транспорту – економічність і екологічність перевезення вантажів на великі відстані за допомогою залізничниці, а також гнучкість автомобільного транспорту, здійснюючи доставку вантажу «до дверей». Зазначається, що комбіноване транспортування напівпричепів дозволяє знизити витрати пального, а також скоротити час у дорозі: більш швидко здійснювати митні процедури та уникнути пробок на кордонах.
Нагадаємо, «LTG Cargo» вже має досвід перевезень напівпрчепів залізницею. У травні 2020 року «LTG Cargo» і партнери вперше здійснили перевезення напівпричепів залізницею – пілотний склад поїзда з 22 автомобільними напівпричепами прибув до станції Шяштокай з Дуйсбурга, Німеччини за дві доби. Це перша в історії перевезення напівпричепів залізничним транспортом в Балтійських країнах.
Слід зауважити, що меморандум про співробітництво філії ЦТС “Лиски” з “Укрферрі” та FerriPlus  укладено 24 грудня 2020 року, тоді підписанти домовились працювати над розробкою мультимодального маршруту Турція-Україна-Польща.
Позначки: , , , , , ,