Україна зі Словаччиною розвиватимуть мультимодальні перевезення між Азією та ЄС
Україна розраховує на транзитні вантажі та знайшла партнера для розвитку мультимодальних перевезень
Україна зі Словаччиною планують спільно створити мультимодальні логістичні центри (термінали) з обробки вантажів на маршруті “Шовковий шлях”. Це зміцнить стратегічну позицію обох держав як транспортного мосту між Заходом та Сходом.
24 вересня Міністр інфраструктури України Владислав Криклій та Міністр транспорту і будівництва Словацької Республіки Андрей Долежал підписали Меморандум про співробітництво в рамках “Економічного поясу Шовкового шляху”.
Підписання Меморандуму сприятиме:
- створенню належних умов для подальшого розвитку мультимодальних перевезень у сполученні між Азією та ЄС через Україну та Словаччину, а також для збільшення кількості маршрутних контейнерних поїздів, які використовуватимуться для комбінованих вантажних перевезень;
- переведенню у практичну площину реалізації проєкту зі створення мультимодальних логістичних центрів, які будуть обробляти вантажі на маршруті Шовкового шляху, що дозволить сформувати відповідну двосторонню робочу групу та створити підґрунтя для проведення переговорів з китайською стороною;
- розробці спільного підходу до організації руху контейнерних поїздів, що курсують між Азією і ЄС через Україну та Словаччину.
Меморандум укладений на невизначений термін та набирає чинності сьогодні – з дня його підписання.
Готовність активізувати роботу української та словацької сторін із розвитку логістичних терміналів у Чопі, Мукачеві та Кошице, які можуть стати воротами між Азією і Європою, та звернувся з пропозицією спільного пошуку фінансових ресурсів для реалізації проєкту «Створення мультимодального логістичного центру між Україною і Словаччиною на базі існуючого терміналу в Чопі».
Владислав Криклій підкреслив, що обидві сторони зацікавлені розвивати свій транзитний потенціал та активізують співпрацю :
« І сьогодні закріплюємо їх відповідним Меморандумом. Українська залізнична інфраструктура має достатній потенціал і можливості для гарантування надійного транспортного сервісу при виконанні таких перевезень. Україна вітає підписання двостороннього Меморандуму між нашими країнами і ми розраховуємо на подальшу продуктивну співпрацю!» – зазначив Владислав Криклій.
Нагадаємо, що у лютому цього року мультимодальний оператор «Transcontainer» (РФ) припинив орендувати термінал «Добра» на кордоні Словаччини і України. Закриття TCS в Словаччині пов’язано з переорієнтацією обсягів перевезень на термінал в білоруському Бресті.
Раніше REUA писав, що Transcontainer запустив контейнерний поїзд з Угорщини в Китай повз Україну. Наприкінці жовтня 2019 року перший склад вийшов з терміналу Махарт, маршрут проходження поїзду перетнув Угорщину, Словаччину і Польщу, далі через прикордонний перехід Тереспіль / Брест пройшов колією 1520 до монгольсько-китайського кордону.