Україна розраховує на транзитні вантажі та знайшла партнера для розвитку мультимодальних перевезень

Україна зі Словаччиною планують спільно створити мультимодальні логістичні центри (термінали) з обробки вантажів на маршруті “Шовковий шлях”. Це зміцнить стратегічну позицію обох держав як транспортного мосту між Заходом та Сходом.

24 вересня Міністр інфраструктури України Владислав Криклій та Міністр транспорту і будівництва Словацької Республіки Андрей Долежал  підписали Меморандум про співробітництво в рамках “Економічного поясу Шовкового шляху”.

 Підписання Меморандуму сприятиме:

  •  створенню належних умов для подальшого розвитку мультимодальних перевезень у сполученні між Азією та ЄС через Україну та Словаччину, а також для збільшення кількості маршрутних контейнерних поїздів, які використовуватимуться для комбінованих вантажних перевезень;
  •  переведенню у практичну площину реалізації проєкту зі створення мультимодальних логістичних центрів, які будуть обробляти вантажі на маршруті Шовкового шляху, що дозволить сформувати відповідну двосторонню робочу групу та створити підґрунтя для проведення переговорів з китайською стороною;
  •  розробці спільного підходу до організації руху контейнерних поїздів, що курсують між Азією і ЄС через Україну та Словаччину.

Меморандум укладений на невизначений термін та набирає чинності сьогодні – з дня його підписання.

Готовність активізувати роботу української та словацької сторін із розвитку логістичних терміналів у Чопі, Мукачеві та Кошице, які можуть стати воротами між Азією і Європою, та звернувся з пропозицією спільного пошуку фінансових ресурсів для реалізації проєкту «Створення мультимодального логістичного центру між Україною і Словаччиною на базі існуючого терміналу в Чопі».

Владислав Криклій  підкреслив, що обидві сторони зацікавлені розвивати свій транзитний потенціал та активізують співпрацю :

 « І сьогодні закріплюємо їх відповідним Меморандумом. Українська залізнична інфраструктура має достатній потенціал і можливості для гарантування надійного транспортного сервісу при виконанні таких перевезень. Україна вітає підписання двостороннього Меморандуму між нашими країнами і ми розраховуємо на подальшу продуктивну співпрацю!» – зазначив Владислав Криклій.

Нагадаємо, що у лютому цього року мультимодальний оператор «Transcontainer» (РФ) припинив орендувати термінал «Добра» на кордоні Словаччини і України. Закриття TCS в Словаччині пов’язано з переорієнтацією обсягів перевезень на термінал в білоруському Бресті.

Раніше REUA писав, що Transcontainer запустив контейнерний поїзд з Угорщини в Китай повз Україну. Наприкінці жовтня 2019 року перший склад вийшов з терміналу Махарт, маршрут проходження поїзду перетнув Угорщину, Словаччину і Польщу, далі через прикордонний перехід Тереспіль / Брест пройшов колією 1520 до монгольсько-китайського кордону.