В морських терміналах України заблоковано майже місячний обсяг експорту зерна – понад 4 млн т збіжжя

Оператори портових зернових терміналів України наразі зосередились на організації зворотного навантаження та закуповують обладнання для вивантаження зерна у вагони чи вантажівки, чого раніше ніколи не робили. Про це пише REUA з посиланням на інформацію USM.

Архівне фото

За словами голови Української зернової асоціації Миколи Горбачьова зараз у портах накопичилося понад 4 млн т зерна, експортувати яке Україна не може через блокаду:

«У довоєнний час Україна експортувала 6 млн. тонн зерна на місяць. Війна нас застала у найнесподіваніший момент, коли в портах зібралося понад 4 млн. тонн зерна. І чисто технічно ми не можемо їх вивезти. Справа в тому, що більшість портових терміналів навіть не призначені для зворотного навантаження. Тому доводиться купувати обладнання, яке дозволить вивантажити зерно назад», – пояснив Микола Горбачов.

Очільник УЗА зазначив, що заблокованим залишається майже місячний обсяг експорту, і це серйозні суми грошей з урахуванням ціни приблизно $300 за тонну зерна.

«Але справа навіть не в грошах – Україна підписала документ, за яким вона є гарантом світової продуктової безпеки. І зараз ми не можемо виконати своїх обов’язків через те, що у нас немає можливості постачати наше зерно до країн, які його потребують. Це може спровокувати голод та епідемії», – вважає Микола Горбачьов.

Він наголосив, що зерно знаходиться у портових терміналах, не призначених для довгострокового зберігання, тому існує досить велика загроза, що воно зіпсується. В УЗА сподіваються, що світовій спільноті вдасться створити альтернативний логістичний коридор для вивезення експортних зернових запасів з України.

Позначки: , , , ,