Робота СКЦ є ключовою умовою для відновлення українського експорту морськими шляхами, наступний крок – формування спеціальних інспекційних груп
Сьогодні у Стамбулі під егідою Організації Об’єднаних Націй та за участі представників України, Туреччини, ООН та росії запрацював Спільний координаційний центр (СКЦ), повідомили в Мінінфраструктури.
Його завдання – загальний нагляд і координація реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний».
«Створення СКЦ є ключовою умовою для відновлення експорту морськими шляхами. Зі свого боку Україна зробила все, щоб повноцінно запустити підписану з Туреччиною та ООН ініціативу – аграрії, порти, всі задіяні служби готові до старту перевезень. Сподіваємось, що уже до кінця тижня наші порти зможуть відправити перші судна для експорту аграрної продукції. Швидкий та безпечний старт перевезень – пріоритет роботи наших представників в Центрі» – прокоментував міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.
Також СКЦ займатиметься реєстрацією суден, що прямують до розблокованих українських порти, та затвердженням графіків транзиту та заходу суден в порти. Від України в роботі СКЦ беруть участь як представники центральних органів влади, так і військові. Створення СКЦ є необхідною умовою для безпосереднього старту перевезень по демілітаризованим гуманітарним коридорам до українських портів.
Окрім цього, найближчим часом за участі усіх Сторін будуть сформовані спеціальні інспекційні групи, які перевірятимуть судна на предмет наявності несанкціонованих вантажів і персоналу на борту, які прямують до українських портів або виходять з них.
Перевірка відбуватиметься на вході/виході до/з Турецької протоки.
Забезпечувати виконання домовленостей в українських портах та територіальних водах України будуть виключно представники державної влади України. Це було однією з головних вимог української переговорної групи в Стамбулі.
Нагадаємо, 22 липня в Стамбулі за пропозиції Організації Об’єднаних Націй Україна, Туреччина та Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш підписали Ініціативу про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів. Вона передбачає створення демілітаризованих гуманітарних коридорів для вивезення продовольства з портів «Одеса», «Чорноморськ» та «Південний».
Позначки: блокада портів,
експорт,
зерно,
МІУ,
МП Одеса,
МП Південний,
МП Чорноморськ