Нині експортні перевезення зернових переважно забезпечує залізниця, повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський в інтерв’ю виданню «Agropolit».
Міністр зазначив, що прикордонні переходи на західних кордонах не пристосовані для пропуску великої кількості автомобільних зерновозів. І хоч уряд активно працює над збільшенням їхньої пропускної спроможності, проте перевага надаватиметься залізничному транспортуванню.
Очільник МінАП наголошує, що крім сухопутних шляхів є доступ до морського сполучення. Залізницею експортні перевезення зерна спрямовують у порти Дунаю та напряму в румунський морський порт Констанца. Спільно з партнерами уряд намагається налагодити логістику до портів Балтійського моря.
Щоправда, транспортна складова перевезення зернових до порту, за підрахунками міністра, у середньому додає від 20 до 40% до ціни експортованої агропродукції.
Нині Мінінфраструктури працює над питанням доставки агропродукції баржами через порти Дунаю.
«Уряд сьогодні максимально спрощує всі дозвільні процедури всередині країни, пов’язані з прискоренням логістики зерна. Маємо домовленості з іншими країнами про максимальне спрощення транзиту, допомоги з інфраструктурою, переорієнтації на український бізнес тощо. Є речі, які можна реалізувати тільки в партнерстві великих державних компаній – «Укрзалізниці», Польських державних доріг. Наприклад, організувати додаткові пункти заміни колісних пар на кордоні», — наголосив міністр.
Сольський уточнив, що до закінчення воєнних дій зерно буде транспортуватися через західні кордони.
Нагадаємо, раніше Литва пропонувала перевозити зернові до Клайпедського порту. Тестовий потяг планують відправити за маршрутом ще цього місяця.