Термінал EWG (Угорщина) та оператор EuroTransit (Казахстан) уклали угоду про збільшення вантажних перевезень між Азією та Європою East-West Gate та казахстанський EuroTransit підписують угоду, що сприяє збільшенню вантажних перевезень між Азією та Європою

(Зліва на право – Ерлан Діханбаєв, Конколі Норберт, Талосі Янош)

Стратегічна співпраця між партнером мережі нових шовкових шляхів New Silk Road Network (NSRN) –  “East-West Gate” (EWG), що будується у Феньєслітке, та казахською групою EuroTransit Group суттєво збільшить вантажоперевезення залізничним транспортом між Азією та Європою та зробить можливим залізничний транспорт європейської експортної продукції. Відповідно до угоди, підписаної на Міжнародній виставці транспорту та логістики TransRussia у Москві, дві компанії спільно запропонують швидкий та надійний транспортний маршрут операторам постійно зростаючих наземних вантажних перевезень. Оголошуючи угоду, його викл. Норберт Конколи, посол Угорщини в Москві, наголосив, що завдяки інвестиціям у Феніслітке Угорщина може знову стати ключовим гравцем міжнародних залізничних перевезень. NSRN 

Потреба у швидких та надійних залізничних вантажних перевезеннях у торгівлі між Азією та Європою постійно зростає, про що чітко свідчить рекордна кількість вантажних поїздів, що курсували між Китаєм та Європою минулого року. Однією з найбільших перешкод для подальшого зростання вантажних перевезень між двома континентами є польський та білоруський термінали в Центральній та Східній Європі, які забезпечують більшість перевезень і вже працюють на максимальній потужності.

East-West Intermodal Logistic Plc., що будує EWG у Феніслітке, та казахська група EuroTransit спільно шукають партнерів та пропонують їм логістичні послуги між Азією, головним чином у Західному та Внутрішньому Китаї, а також Європейським Союзом, в рамках довгострокової співпраці угоду. EWG також підтримує розвиток групи EuroTransit шляхом передачі технологічного ноу-хау.

Казахстанська група EuroTransit є головним гравцем у вантажних перевезеннях між Азією та Європою, група управління та транспорту, яка експлуатує один залізничний і кілька вантажних терміналів на казахстансько-китайському кордоні і в даний час будує другий залізничний термінал для забезпечення зростаючого руху . EWG у Феніслітке, що буде найбільшим наземним інтермодальним терміналом в Європі з точки зору номінальної пропускної здатності, пропонуючи альтернативний маршрут для контейнерних перевезень з Азії до Європи та для європейського експорту до Азії на місці зустрічі широкого колійні та вузькоколійні залізниці.

Оголошуючи угоду, його викл. Норберт Конколі, Надзвичайний і Повноважний Посол, наголосив, що Угорщина є воротами між Сходом і Заходом, і проект EWG стане відчутною реалізацією цього. Він підкреслив, що в даний час у Феніслітке будується найсучасніший інтермодальний логістичний центр у Європі.

Ерлан Діханбаєв, генеральний директор EuroTransit, заявив, що робота їх залізничного терміналу в Достику, найважливішому перевалочному районі на казахстансько-китайському кордоні, буде координуватися із EWG у Феніслітке. Залишився час до введення в експлуатацію двох терміналів, база транспортування буде побудована, робочі процеси будуть синхронізовані, що дозволить терміналу працювати на повну потужність відразу після здачі. Угода не лише спростить та збільшить вантажоперевезення залізничним транспортом між двома континентами, але завдяки терміналам, що забезпечують технологію зміни колії, також може значно зрости експорт із Західної Європи до Азії, що проходить через Угорщину.

Янош Талоші, генеральний директор компанії “East-West Intermodal Logistic Plc”, сказав, що новий угорський термінал, представлений на виставці, викликав величезний інтерес і кілька казахстанських, російських та європейських логістичних операторів зі значним перевезеннями, а також російська державна залізнична компанія РЖД ініціювали переговори щодо резервування потужностей на терміналі. NSRN вітає їх із цим стратегічним партнерством, яке, безсумнівно, буде представляти величезний інтерес для мережевого співтовариства та значним кроком вперед щодо диверсифікації та просування інтермодальної галузі, що з’єднує Європу та Азію.