Організація “гуманітарних коридорів” для вивезення зернових вантажів територією Білорусі – головного російського союзника – є схематозом на крові українців, – Ставніцер.

Співвласник групи ТІС Андрій Ставніцер виступив проти ідеї вивезення українського зерна та інших вантажів до балтійських портів територією Білорусі.

Андрій Ставніцер переконаний, що у такому форматі транзит не лише надасть країні-агресору важель тиску на світ, а й “принесе злочинному режиму Лукашенка дуже багато грошей, оскільки залізничний тариф оплачуватиметься в повному обсязі у всіх країнах проходження”.

“Замість клацання по лобі, вороги отримують ще одну червону кнопку. Завтра вони скажуть “якщо ви не віддасте нам Одесу без бою – ми не випустимо ваші потяги. І ще плюс приблизно п’ять мільярдів доларів за калій – єдина справжня причина згоди білорусі на транзит українських вантажів. Санкції зупинили експорт калійних добрив, світова ціна на них зросла втричі. Розблокування, яке вимагає білорусь, швидко дасть їм дуже багато валютної виручки. Гуманітарний коридор виходить ще й надприбутковим, win-win”, – написав Ставніцер.

Таку пропозицію бізнесмен називає “схематозом, замішаним на крові українців”. Замість сумнівних оборудок він пропонує світовій спільноті зайнятися справді важливим рішенням – реальною деблокадою українських портів за допомогою конвоїв ООН та сильної зброї, насамперед ППО:

“Крім зернових, які надзвичайно важливі, на складах лежать 20 млн тонн руди та котунів, метал , соняшникова та соєва олія, стоять контейнери. Все це дає роботу підприємствам – великим та малим, наповнює бюджет, повертається в країну валютною виручкою та зміцнює її”, – резюмував співвласник ТІС.

Нагадаємо, на початку травня з’явилася ідея вирішити логістичні проблеми на західних кордонах України, організувавши перевезення українського зерна через Білорусь, що дозволило б використовувати всі потужності Клайпедського порту, а також потужності латвійських та естонських портів для експорту. Для цього потрібен був би якийсь гуманітарний коридор через територію Білорусі, зазначив литовський міністр транспорту та комунікацій Марюс Скуодіс.

Пізніше єврокомісар від Литви Віргініюс Сінкявічюс заявив, що можливість перевезення зерна до Клайпедського порту територією Білорусі не розглядається.

12 травня Єврокомісія затвердила план допомоги Україні з вивезення до липня не менше 20 млн тонн зерна. Зокрема, Єврокомісія закликає допомогти вивезти зерно, прискоривши митні процедури, вивільнивши склади, створивши логістичні коридори та збільшивши пропускну спроможність морських портів.

Згодом з’явилися повідомлення про те, що якщо Білорусь пропустить зерно з України через свою територію, США зможуть частково зняти з неї санкції, про це пише Wall Street Journal з посиланням на поінформовані джерела.

 

 

 

Позначки: , , , ,