Естонська компанія Skinest Rail, власниця Даугавпілського локомотиворемонтного заводу (ДЛРЗ, Латвія), спостерігає зростання попиту на модернізовані тепловози з боку українських клієнтів.

Після того як в Україні було оголошено про намір реалізувати пілотний проект з допуску приватних локомотивів на магістральні шляхи “Укрзалізниці”, з боку українських компаній зріс інтерес щодо придбання або покупки модернізованих тепловозів. Про це в колонці на ЦТС розповів Денис Калачов, комерційний директор Даугавпілського локомотиворемонтного заводу (Латвія), що входить до складу корпорації Skinest Rail.

“У зв’язку з тим, що у вашій країні мають намір реалізувати експеримент з допуску приватних локомотивів на магістральні шляхи “Укрзалізниці”, спостерігається активний інтерес з боку українських компаній щодо купівлі та оренди тепловозів 2ТЕ10 та 2ТЕ116″, – повідомив Калачов.

Він додав, що фактично весь вільний локомотивний парк, який є в наявності у групи Skinest, був проданий або укладено договори оренди:

“Ми бачимо позитивну динаміку щодо попиту, тому до кінця року ми очікуємо поповнення свого парку і зможемо запропонувати додаткові локомотиви для українського ринку “.

61122343_183400052656170_3035501872102643066_n

Про зростання попиту та пропозицію оренди ТРС півроку тому писав і Владислав Павлович, директор з продажу локомотивного господарства Skinest Rail. Він наголошував, що його компанія готова запропонувати учасникам пілотного проєкту тепловози 2ТЕ116 власного парку після проведеного капітального ремонту. У разі успішної реалізації проєкту Skinest Rail планує розглядати питання створення парку нових локомотивів, оскільки їй доступні схеми лізингових поставок тяги в Україні.

Нагадаємо, що на першому етапі експерименту з приватної тягою до участі планують допустити тільки тепловози. Використання приватних електровозів в “Укрзалізниці” назвали питанням більш віддаленої перспективи. “Сертифікація і допуск до руху нових електровозів є складним і тривалим справою”, – відзначали в залізничній компанії.

Також ще на початку поточного року Мінінфраструктури України та УЗ пропонували, щоб до експерименту з приватної тягою допускався тільки рухомий склад, побудований після 30 грудня 2015 року.

Уже в лютому було заявлено, що до “пілоту” зможуть бути допущені як абсолютно нові машини, так і б / у, чий термін експлуатації ще не закінчився.

Перше засідання комісії МІУ з відбору учасників експериментального проекту відбулося 21 травня 2020 року. На засіданні розглянули інформацію про потенційних ділянках, запропонованих заявниками для роботи, та інформацію про локомотивах, що заплановані для використання в пілотному проєкті. Список заявлених ділянок і інформацію про локомотивах в МІУ не оприлюднювали. Відомо, що свої заявки подали як мінімум 14 компаній.