Росія продовжує постачати в Україну стратегічну сировину – металобрухт (ВІДЕО)
В Україні актуалізуються питання власності та перспективи подальшої переробки металобрухту, який після себе залишають російські окупанти
Українські металургійні компанії після тривалого періоду дефіциту металобрухту нині ведуть підрахунок поставок стратегічної сировини з боку рф. Голова правління «Інтерпайп Втормет» Валентин Макаренко розповів в ефірі телемарафону, що промисловість готова до переробки військової техніки та впорається з великими обсягами металобрухту:
— Це є метал, металобрухт. Увесь час в Україні ми зазначали, що у нас складна ситуація з металобрухтом, тому навіть за законом України про металобрухт вона є стратегічною сировиною. На жаль, таким чином у нас його додалося, але ми із ним впораємося і його переробимо.
Металобрухт з танків та військової техніки має свою специфіку, проте він цілком придатний для використання у мирних цілях, стверджує Макаренко.
— Звичайно, ми розуміємо, що броня, яка є високолегованою сталлю, широко вживатися у нашому металургійному виробництві не буде. Але є специфічні замовлення у ДСС, ливарних виробництв малої потужності, де буде знайдена та частина продукту, яку можна переробити.
Макаренко пояснив, що танк чи БТР у робочому стані вважаються воєнним трофеєм, якщо на чиємусь подвір’ї знаходиться непридатна до використання техніка окупантів, то це вже металобрухт. Згідно із законом України про металобрухт, особа може розібрати таку техніку та здати як металобрухт.
За інформацією Валентина Макаренка, до початку війни вартість 1 тонна металобрухту становила 9 тис. грн. Відповідно, за російський танк Т-14 вагою 46 тонн можна отримати 432 тис. грн, а за БТР-80 вагою 13 тонн – 117 тис. грн.
- танків ‒ 404 од,
- бойових броньованих машин ‒ 1279 од,
- артилерійських систем – 150 од,
- РСЗВ – 64 од,
- засоби ППО – 36 од,
- літаків – 81 од,
- гелікоптерів – 95 од,
- автомобільної техніки – 640 од,
- кораблі /катери – 3 од,
- цистерн з ПММ – 60.