Європейський напрямок: контейнерні перевезення між Європою та Україною

Для обслуговування постійно зростаючих вантажопотоків у європейському напрямку необхідні нові поїзди. Укрзалізниця активно працюємо над їх організацією, про це пише REUA з посиланням на інтерв’ю директора операційного АТ «Укрзалізниця» В’ячеслава Єрьоміна корпоративному виданню Магістраль.

Гданськ — великий порт на Балтійському морі, через який проходить значна кількість вантажів, що прямують у південному напрямку. Частину з них УЗ має намір транспортувати через Україну. Найближчим часом планується запустити поїзд Гданськ—Одеса.

Лейпциг – великий залізничний вузол, звідки відправлення контейнерів відбувається практично в будь-який куточок Європи. До кінця липня Укрзалізниця планує запустити контейнерний поїзд Київ-Лейпциг. Директор операційний АТ «Укрзалізниця» В’ячеслав Єрьомін, посилаючись на інформацію від вантажних операторів, стверджує, що інтерес з боку відправників вантажів до такого поїзда існує, як і велика ймовірність, що він курсуватиме заповненим і в Європу, і в зворотному напрямку:

– Запуск такого поїзда створить значну конкуренцію автотранспорту, який зараз активно використовується при перевезенні товарів до Євросоюзу. Наше завдання — створити зручний сервіс, який дав би можливість відправнику вантажу легко оформити всі необхідні документи. Також ми повинні забезпечити безперебійний рух поїздів, щоб відправник і отримувач чітко знали час прибуття контейнера і місце призначення. Ця опція дуже важлива, оскільки в Європі зараз намагаються перейти на таку технологію організації виробництва, при якій комплектуючі не накопичуються на складах, а прибувають на місце згідно з графіком. Відтак регулярність перевезень набуває великого значення.

Клайпеда – ворота до Балтики та Скандинавії.  У липні будуть відправлені перші рухомі склади поїздів Клайпеда—Київ та Клайпеда—Одеса через Білорусь. Маршрут Клайпеда—Київ забезпечить швидкий і зручний транспортний зв’язок між країнами Скандинавії й Україною. А поїзди, що курсуватимуть за маршрутом Клайпеда—Одеса, з’єднають скандинавські та балтійські країни з чорноморськими портами, через які вантажі зможуть прямувати далі на південь — до Закавказзя, Туреччини, країн Близького Сходу та Середньої Азії.

– Це дає величезний потенціал для перевезення, зокрема, вантажів із коротким терміном придатності (наприклад морепродуктів). Щоб подолати цей шлях, морським суднам доводиться обходити весь європейський континент. А це займає багато часу. Водночас повітряний транспорт, хоч і забезпечує високу швидкість, є дуже дорогим, – коментує В’ячеслав Єрьомін.