Ввезення на митну територію України імпортних вживаних вагонів поглиблює профіцит вагонного парку і негативно впливає на ринок перевезень та вагонобудування 

Нині територією України курсує близько 168-170 тис. вагонів, з них близько 20 тис. іноземних вагонів. Проте для здійснення перевезень вантажів достатньо – 110-120 тис. вагонного парку.

Профіцит вагонів призводить до переповнення залізничної мережі України, зниження маневреності ділянок, підвищення потреби в локомотивному забезпеченні.

Укрзалізниця та міністерство інфраструктури України домовилися спільно розробити обмеження ввезення списаних вагонів на територію нашої держави, що забезпечить стимулювання національного вагонобудування та позитивно диференціює процес оновлення парку, повідомив в.о. члена правління АТ “Укрзалізниця” Роман Веприцький.

За словами Дарії Січкар, координаторки робочої групи з розвитку залізничної інфраструктури комітету з логістики Європейської бізнес асоціації, також буде врегулюване питання щодо неправомірного використання на митній території України для внутрішніх перевезень вагонів комерційного призначення, які належать іноземним вагонним компаніям.

Про те, що українські приватні оператори продовжують імпортувати російські списані вагони з території інших держав, обходячи урядові обмеження, нещодавно розповів президент та співвласник Крюківського вагонобудівного заводу Володимир Приходько.

Нагадаємо, що з листопада минулого року в Україні діє заборона на ввезення застарілого рухомого складу РФ.

Ембарго на вагони із вичерпаним терміном експлуатації було введено на три місяці раніше ніж планувалося, оскільки інформація про наміри таких обмежень призвела до стрімкого зростання ввезення вживаних вагонів із РФ, а попит на нові вітчизняні вагони різко скоротився.