МІУ представило план післявоєнного відновлення інфраструктури України на $160 млрд
Україна хоче залучити 120-160 млрд доларів США для розширення та інтеграції логістики з ЄС протягом 10 років
План післявоєнного відновлення інфраструктури України передбачає придбання, ремонт та модернізацію понад 7 тис. одиниць залізничного рухомого складу, а також реконструкцію та розбудову 1412 км залізничної колії, у тому числі – 585 км високошвидкісної залізниці.
На міжнародній конференції з питань відновлення України Ukraine Recovery Conference, що відбулася сьогодні у Швейцарії, міністр інфраструктури України Александр Кубраков презентував міжнародним партнерам та представникам бізнесу візію відновлення зруйнованої агресором інфраструктури України.
«Україна має вистояти у війні, а для цього має вистояти наша економіка і наші люди. Зараз наш бюджет майже 100% спрямовується на військові потреби та на соціальні виплати. Зараз наш головний пріоритет – проєкти, які буквально допоможуть вижити та перемогти,» – заявив Олександр Кубраков.
- відбудову та нове будівництво 51,2 тис. км автодоріг
- будівництво понад 1,4 тис. мостів (із урахуванням стандартів НАТО)
- закупівлю, ремонт і модернізацію понад 7 тис. одиниць залізничного рухомого складу
- реконструкцію/будівництво 5 нових аеропортів
- модернізацію 3 портів на Дунаї
Загальна вартість – 120-160 млрд доларів США.
Проєкт будівництва високошвидкісної залізниці Київ—Варшава розрахований на 2026–2032 роки. Його реалізація дасть змогу скоротити час у дорозі на маршруті з 17–19 годин до 5–6 годин за рахунок досягнення середньої швидкості 180 км/год. Українська частина проєкту передбачає реконструкцію, модернізацію та електрифікацію 585 км колій (Київ—Ягодин—Держкордон), інженерних споруд та станцій.
Прогнозована вартість проєкту становить 35 млрд 958 млн грн. Серед джерел фінансування — власні кошти Укрзалізниці (або держбюджету), кошти нових спецфондів, кошти від IFO (міжнародних фінансових інститутів).
Було зруйновано або пошкоджено 24 700 км автодоріг, 309 мостів, 6 500 км залізничних колій пошкоджено або окуповано, 12 цивільних аеропортів та аеродромних комплексів. Окрім цього, заблоковано усі морські порти України, через які до початку повномасштабної агресії проходило 80-90% українського експорту продовольства.